Akkukulmahiomakone




- Voimakas ”20V Max” (18 V) akkukulmahiomakone helppoon ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen
- Uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, ettei työkalu käynnisty automaattisesti, kun akku asetetaan paikoilleen kytkimen ollessa on-asennossa
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys maksiminopeuteen, ei takapotkua
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Helppo käsitellä pienen painon ja kompaktin rakenteen ansiosta
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Avaimen säilytyspaikka sivukahvassa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Pehmustettu kahva ja kahvan ergonominen koko varmistavat optimaalisen käyttömukavuuden ja hallinnan
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
”20V Max” (18 V) SKIL 3920 on voimakas, 115 mm:n hiomalaikkoja käyttävä akkukulmahiomakone. Tämä työkalu on ihanteellinen valinta mukavaan ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen. ”Clic”-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta helposti ilman avainta ja ohjata näin kipinät haluamaasi suuntaan. Sivukahva voidaan säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Sivukahvaan sijoitetun avaimen säilytystilan ansiosta tarvikkeiden vaihtoa varten tarvittava avain on aina saatavilla. Tässä akkukulmahiomakoneessa on pehmeä käynnistys ja nopeuden vaiheittainen nosto maksiminopeuteen saakka ilman takapotkua. Ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistavat työnteon mukavuuden. Kätevän karalukituksen ansiosta laikan vaihtaminen on helppoa. SKIL 3920 DC toimitetaan kantolaukussa, johon on pakattu ”20V Max” (18 V) 4,0Ah:n ”Keep Cool” ‑akku ja pikalaturi.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 4.0 Ah |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 8500 |
| Jännite | 20 V Max |
| Latausvirta | 2.4 A |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Nettopaino ilman akkua | 1.7 kg |
| Nettopaino, sis. akun | 2.2 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Laikan Ø maks. | 115 mm |
| Kara | M14 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8719643006165 |
| Order Number | AG1E3920DC |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Äänenpaine | 80.5 dB |
| Ääniteho | 91.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 5.5 m/s² |
| Latausaika | 2 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3920 -akkukulmahiomakone
- Kantolaukku
- ”20V Max” (18 V) 4,0 Ah:n ”KEEPCOOL™”-litiumioniakku (1 kpl)
- Laturi (3122 AA)
- Laikansuojus
- Sivukahva
- Istukan avain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































