Akkuporakone

Varastossa


- Kaksi vaihdetta: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri vääntö vaativiin ruuvaustöihin
- 13 mm:n yksiote-pikaistukka
- Automaattinen karalukitus tarvikkeiden nopeaan ja helppoon vaihtamiseen
- 17-asentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaamiseen ja lukitusasento poraukseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- Eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo osoittaa, mihin suuntaan työkalu pyörii
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
20V Max SKIL 3008 ‑akkuporakoneella suoriudut kaikista kodin töistä, joissa tarvitaan voimaa ruuvaamiseen tai puun ja metallin poraamista. Siinä on kaksi vaihdetta, joten voit käyttää konetta sekä nopeaan poraamiseen että voimaa vaativiin ruuvaustöihin. 17+1-asentoisessa vääntömomentin säädössä on 17asentoa tarkkaan ruuvaamiseen ja yksi asento poraamiseen. Tarvikkeiden vaihtaminen sujuu vaivattomasti 13mm:n yksiote-pikaistukan ansiosta. Automaattinen karalukitus tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Lisäksi tässä työkalussa on eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo, joten näet heti, mihin suuntaan työkalu pyörii. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi. SKIL 3008 HE on pakattu tukevaan kantolaukkuun ja sen mukana toimitetaan kaksi 20V Max 2,0 Ah:n akkua, laturi, kaksipäinen ruuvauskärki ja vyöpidike.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kytkimen asetukset | 17+1 |
| Ruuvin kapasiteetti | 8 mm |
| Istukan kapasiteetti | 13 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 13 mm |
| Porausteho puuhun | 40 mm |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukkamalli | Single-sleeve keyless |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 50 Nm |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-420/1450 |
| Jännite | 20 V Max |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V~50/60Hz |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Akun kapasiteetti | 2.0 Ah |
| Akkujen lukumäärä | 2 |
| Latausvirta | 1 A |
| EAN | 4894863202352 |
| Order Number | DD1E3008HG |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| LED valo | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 83 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | < 2.5 m/s² |
| Ääniteho | 94 dB |
| Latausaika | 2.15 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3008 ‑akkuporakone
- Kantolaukku
- 20V Max 2,0 Ah:n litiumioniakku (2 kpl) (3109)
- Laturi (3129)
- Kaksipäinen ruuvauskärki
- Vyöpidike
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































