Akkuporakone

Rajoitettu erä



- Kaksi vaihdetta: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri vääntö vaativiin ruuvaustöihin
- 13 mm:n yksiote-pikaistukka
- Automaattinen karalukitus tarvikkeiden nopeaan ja helppoon vaihtamiseen
- 17-asentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaamiseen ja lukitusasento poraukseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- Eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo osoittaa, mihin suuntaan työkalu pyörii
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Kuljettamista helpottava vyöpidike
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kaksivaihteinen litiumioni-akkuruuvinväännin/porakone
20V Max SKIL 3008 ‑akkuruuvinväännin/porakoneella suoriudut kaikista kodin töistä, joissa tarvitaan voimaa ruuvaamiseen tai puun ja metallin poraamista. Siinä on kaksi vaihdetta, joten voit käyttää konetta sekä nopeaan poraamiseen että voimaa vaativiin ruuvaustöihin. 17+1-asentoisessa vääntömomentin säädössä on 17 asentoa tarkkaan ruuvaamiseen ja yksi asento poraamiseen. Tarvikkeiden vaihtaminen sujuu vaivattomasti 13 mm:n yksiote-pikaistukan ansiosta. Automaattinen karalukitus tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Lisäksi tässä työkalussa on eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo, joten näet heti, mihin suuntaan työkalu pyörii. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 3008 CA:n mukana toimitetaan kaksipäinen ruuvauskärki ja vyöpidike. Akku ei sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Kytkimen asetukset | 17+1 |
| Ruuvin kapasiteetti | 8 mm |
| Istukan kapasiteetti | 13 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 13 mm |
| Porausteho puuhun | 40 mm |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukkamalli | Single-sleeve keyless |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 50 Nm |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-420/1450 |
| Jännite | 20 V Max |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| EAN | 8719643004802 |
| Order Number | DD1E3008CA |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| LED-valo | Kyllä |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3008 ‑akkuporakone
- Kaksipäinen ruuvauskärki
- Vyöpidike
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta









































