Elektrisk ogräsborste (Weedbuster)

Ej i lager
- Förenklar arbetet: inga värkande knän eller ryggar
- Miljövänlig lösning: inga giftiga bekämpningsmedel
- SKIL unika ”Easy Storage”-handtag ger bekväm upphängning av verktyg på SKIL förvaringsskena medföljer
- Kraftfull motor för smidig borttagning av ogräs
- Styrhjul för optimal stabilitet
- Hög hastighet: hög rensningstakt
- Kvastindikator på kåpans överdel
- Spindellås för enkelt borstbyte
- Teleskopisk höjdjustering för bekvämt arbete
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Effektiv, miljövänlig ogräsborttagning
SKIL 0700 ”Weedbuster” tar snabbt och effektivt bort envist ogräs, mossa och små plantor från mellan plattorna på din väg, uteplats eller uppfart. Du behöver inte längre manuellt ta bort ogräs och riskera ömma knän och en värkande rygg eller använda giftiga bekämpningsmedel som är skadliga för miljön. Allt du behöver göra är att slå på ”Weedbuster” och låta dess 500 W motor och borste på 3 000 varv per minut göra det hårda arbetet. Tack vare SKIL exklusiva ”Easy Storage” design, tar denna elektriska ogräsborste upp minimalt lagringsutrymme efter användning. Detta verktyg levereras med en stålborste.
Bekväma funktioner för en ökad arbetskomfort
”Weedbuster” garanterar att du inte kommer att behöva lida a ond rygg längre, och erbjuder dig en miljövänlig lösning för ogräsrensningsjobb. Detta verktyg har teleskopisk höjdjustering 80-110 cm, så att du kan hitta en bekväm arbetsställning varje gång. Du får en klar bild av den elektriska ogräsborttagarens arbetsposition tack vare den inbyggda borstindikatorn som du lätt kan hålla i linje med gapet ska rensas. Dess lättviktskonstruktion på bara 2 kg och stora på/av-knapp möjliggör även en enklare drift av denna elektriska ogräsborttagare.
Snabbt borstbyte
Spindelns låsningssystem gör att du enkelt och bekvämt kan byta borste. Allt du behöver göra är att låsa spindeln genom att trycka på låsknappen och byta borste med hjälp av tillbehörsnyckeln som medföljer.
Bekväm ”Easy Storage” lösning
Detta verktyg utgör del av serien ”Urban Series”, SKILs sortiment med bekväma trädgårdsverktyg som spar tid. ”Urban series” verktyg har alla SKILs exklusiva ”Easy Storage” lösning, vilket innebär att de är bekväma att lagra och tar upp knappt något lagringsutrymme efter användning. SKIL 0700 ”Weedbuster” levereras med en ”Easy Storage” skena, vilket gör det lätt att hänga verktyget upp på väggen.
Specifikationer
| Performance Level | TILLFÖRLITLIG PRESTANDA |
|---|---|
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ingång | 500 W |
| Höjdjustering | 80-110 cm |
| Kvastdiameter | 100 mm |
| Borstens hastighet utan last | 3000 |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| EAN | 8710364079766 |
| Order Number | F0150700AG |
| Ljudtryck | 76.2 dB |
| Osäkerhet bullernivå (K) | 3 dB |
| Osäkerhet vibrationer (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsnivå | 6.37 m/s² |
| Ljudeffekt | 99 dB |
Förpackningen innehåller
- SKIL 0700 elektrisk ogräskvast
- Stålborste
- ”Easy Storage”-krok
- Nyckel
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg
































