Borrskruvdragare med sladd (Energy)

- Borrskruvdragare: konstant strömtillförsel, inget batteri, ingen laddningstid
- Kompakt och lätt design med 6 meter sladd för bästa arbetskomfort
- Mer miljövänlig än jämförbara produkter med batteri
- VariTorque med 20 momentinställningslägen för noggrann skruvdragning + ett låsbart läge för borrning
- Variabel hastighet för lugn start och full kontroll hela tiden
- Vänster/höger-funktion för i- och urdragning av skruvar
- 10 mm snabbchuck med dubbelhylsa för snabbt och enkelt byte av insatsverktyg
- Ergonomiskt handtag för välbalanserad arbetsposition
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Lätt, sladdansluten borrskruvdragare med non-stop ström
SKIL 6220 borrskruvdragare är en kompakt, lätt borrskruvdragare med non-stop ström. Den drivs med huvudströmmen, vilket gör den alltid är redo för användning. Den har en 6 meter lång sladd för extra rörelsefrihet och en snabbchuck med 10 mm dubbelhylsa för snabbt och enkelt tillbehörsbyte. 20 + 1 VariTorque-kopplingens inställning säkerställer exakt skruvdragning med 20 inställningar och en annan inställning för borrningsjobb. Den variabla hastigheten ger mångsidighet och kontroll över ditt jobb.
Extra rörelsefrihet
Den 6 meter långa sladden ger extra rörelsefrihet. Med denna sladdanslutna borrskruvdragare, har du non-stop ström. Du behöver aldrig oroa dig för att du får slut på energi.
Snabbt och lätt tillbehörsbyte
Borrenheten är försedd med en 10 mm snabbchuck för enkla och smidiga tillbehörsbyten. Chucken med dubbelhylsa har två hylsor; du håller den ena medan du vrider den andra för att dra åt eller lossa chucken. 20 + 1 VariTorque-kopplingens inställning säkerställer exakt skruvdragning och har en ytterligare inställning för borrningsjobb.
Variabel hastighet för optimal kontroll
Det här verktygets variabla hastighet säkerställer exakt borrning och skruvning - du kan justera hastigheten med hjälp av avtryckaren för optimal kontroll.
Bekväma funktioner för en ökad arbetskomfort
Den praktiska vänster/höger-funktionen ger enkel växling mellan skruvning och borttagning av skruvarna. Den ergonomiskt formade designen ger en bekväm hantering.
Specifikationer
| Performance Level | TILLFÖRLITLIG PRESTANDA |
|---|---|
| Max. vridmoment för hårt skruvförband | 27 Nm |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Skruvkapacitet | 6 mm |
| Skruvkapacitet | 10 mm |
| Borrningskapacitet i stål | 8 mm |
| Borrningskapacitet i trä | 20 mm |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| Ingångseffekt | 0.75 A |
| Varvtalsreglage | Ja |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| EAN | 8710364062065 |
| Order Number | F0156220AA |
| Ljudtryck | 75 dB |
| Vibrationsnivå | < 2.5 m/s² |
| Ljudeffekt | 86 dB |
| Osäkerhet (K) | 3 dB |
| Sladdlängd | 6 m |
Förpackningen innehåller
- SKIL 6220 borrskruvdragare
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg

































