Multislip (FOX 6-i-1)

- Delta-, plan- och excenterslip kombinerat i en maskin plus tre specialtillbehör ingår
- Multifunktionsverktyg som kan utföra ett stort antal uppgifter
- Multifunktionell underlagsplatta för slipning av stora ytor och i hörn
- Rund underlagsplatta för slipning och polering av kurviga och platta ytor
- Tre specialtillbehör medföljer för slipning av svåråtkomliga ställen
- Effektiv slipning och kraftig motor för snabb, jämn avverkning
- Integrerat dammutsug och dammsugaranslutning ger maximal dammuppsamling och renare arbetsmiljö
- Två hastighetsinställningar för kontrollerad materialborttagning
- Enkelt byte av papper med kardborrefäste
- Den triangulära skumgummidelen av deltaspetsen kan vändas för längre livslängd
- Slipplatta ger repfri slipning (den korta tiden förhindrar skador på arbetsstycket när verktyget stängs av)
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Ett verktyg för alla dina slipningsjobb
”Fox” 6-i-1 multislip är en kombination av 6 olika slipmaskiner i en. Den kombinerar en delta-, orbital och excenterslip med tre speciella fästen för slipning av svåråtkomliga områden, bland annat ett tillbehör för slipning av rundade ytor. Den gör därför att du kan ta itu med en mängd olika jobb: från detaljerad slipning i hörn till snabb avverkning på stora ytor, och från slipning av möbler till slipning av räcken. Denna slipmaskin kan göra allt! ”Fox” 6-i-1 levereras i en robust väska med tre sliprondeller, tre sliptillbehör och 15 slipark.
Utbytbara baser för extra flexibilitet
”Fox” 6-n-1 levereras med en deltaslip- och en excenterslipbas för slipning av hörn, kanter och stora ytor. En rund excenterslipbas för slipning av böjda ytor och borttagning av fast material samt en basplatta som man kan ansluta tre specialtillbehör till för slipning av svåråtkomliga områden, inklusive runda ytor. Att växla mellan baserna och tillbehören blir lätt tack vare den patenterade enkelskruvsystem.
Hög prestanda
”Fox” 6-i-1 multislip har en kraftfull 250 W motor som gör att du kan slutföra dina slipningsjobb snabbt och effektivt. Med de två olika hastighetsinställningarna kan du enkelt matcha hastigheten till uppgiften. Det är bekvämt när du slipar till exempel en målad yta. När du väljer en lägre hastighet, blir färgen för varm, vilket innebär att den inte fläckar ner eller sätter till din slipskiva.
Bekväma funktioner för en ökad arbetskomfort
För ett renare arbete, har multislipen ett inbyggt dammuppsamlingssystem med en dammbehållare. Dammbehållaren är lätt att ta bort tack vare den praktiska ”Clic”-knappen. Den integrerade dammsugaranslutningen passar de flesta dammsugare av standardstorlek och gör ditt arbete renare.
Specifikationer
| Performance Level | TILLFÖRLITLIG PRESTANDA |
|---|---|
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| EAN | 8710364064694 |
| Order Number | F0157226AC |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Total slipyta (flexibelt tillbehör) | 54 x 54 mm mm |
| Total slipyta (spetsig underlagsplatta) | 151 x 102 mm mm |
| Total slipyta (Louvre-tillbehör) | 93 x 93 mm mm |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| Slipskiva Ø | 125 mm |
| Sliprörelser | 19000-26000 p.m. |
| Ingång | 250 W |
| Ljudtryck | 75 dB |
| Osäkerhet bullernivå (K) | 3 dB |
| Osäkerhet vibrationer (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsnivå | 10.7 m/s² |
| Ljudeffekt | 86 dB |
Förpackningen innehåller
- Underlagsplatta (rund)
- Underlagsplatta (spetsig)
- Slipningstillbehör (3x)
- Dammbehållare
- Slipskiva (3x)
- Slippapper (12x)
- Verktygsväska
Tillgängliga dokument för detta verktyg







































