Kompakt såg för multimaterial (Multisaw)

I lager
- Denna smidiga såg kapar en stor mängd material (trä, laminat, kakelplattor, aluminium och plast)
- Kraftig motor på 600 W och skärdjup på 28,5 mm
- Den kompakta lättviktsdesignen underlättar användning med en hand, vilket ger optimal arbetsfrihet
- Idealisk för instickssågning
- Spindellås för enkelt bladbyte
- Sidoanslag, sågblad och diamantskiva ingår som standard
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Produktbeskrivning
Kompakt såg för multimaterial
SKIL 5330 ”Multisaw” är en kompakt såg för flera olika material, avsedd för alla de vanligaste gör-det-själv-jobben i och runt hemmet. Med den kraftfulla 600 W motorn och imponerande 28,5 mm skärdjupet går det lätt att få jobbet utfört i en mängd olika material. ”Multisaw” skär lätt genom trä, kakel, aluminium, rör osv. Med hjälp av ”Multisaw” kan du avsluta ditt sågningsjobb snabbt och korrekt. Den ”Multisaw” har flera praktiska funktioner som ger bekvämlighet: parallell skena för rak sågningshjälp, dammsugaranslutningsslang för att ansluta din dammsugare och mer. • Oavsett sågningsjobbet du ska utföra kan ”Multisaw” klara av det!
Stor flexibilitet
Från laminatgolv och badrumskakel till PVC-rör och aluminiumprofiler; SKIL ”Multisaw” skär dem alla. Dess skärdesign hjälper dig att göra utskärningar lika lätt som en tvärgående kapning. Så oavsett vilken gör-det-själv-sågningsutmaning du påträffar, kan ”Multisaw” hantera den.
Hög prestanda
”Multisaw” erbjuder en kraftfull 600 W motor för snabb och enkel kapning på djup upp till 28,5 mm. Hanterar lätt de vanligaste gör-det-själv-materialen vilket gör den till en topprodukt på marknaden.
Bekväma funktioner för en ökad arbetskomfort
”Multisaw” med låg vikt, kompakt storlek och drift med en hand vilket gör den extremt lätt att hantera, vilket ger stor frihet och stöd under arbetet. Det finns också en driftindikator, så att du vet när verktyget är aktivt.
Total gör-det-självlösning
SKIL 5330 ”Multisaw” levereras med två 80-tandade blad i härdat stål för mycket smidig skärning i olika material. En diamantskiva ingår för att skära igenom material som keramiska plattor. Dessutom ingår en parallell skena för rak sågningshjälp och en dammsugaranslutningsslang så att du kan arbeta i miljö med lite damm.
Specifikationer
| Performance Level | TILLFÖRLITLIG PRESTANDA |
|---|---|
| Pluggtyp | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ingång | 600 W |
| Sågkapacitet vid 90° | 28.5 mm |
| Max. Ø sågblad | 89 mm |
| Min. Ø sågblad | 85 mm |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| EAN | 8710364069798 |
| Order Number | F0155330AA |
| Ø centrumhål | 10 mm |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Ljudtryck | 94 dB |
| Ljudeffekt | 105 dB |
| Osäkerhet (K) | 3 dB |
| Vibrationsnivå (sågning i metItem attribute) | 2.9 m/s² |
| Vibrationsnivå (sågning i trä) | 2.8 m/s² |
| Vibrationsnivå (skärning av kakelplattor) | 2.8 m/s² |
Förpackningen innehåller
- Sågblad i härdat stål (80 tänder) (2x)
- Diamantskiva
- Slang för anslutning av dammsugare
- Sidoanslag
- Insexnyckel
Tillgängliga dokument för detta verktyg


































