Batteridriven multifunktionsverktyg

Begränsat lager.



- Batteridriven kolbortsfri motor: Mer kraft, mer effektivitet och 10 gånger längre livslängd
- Snabblossningsspak för snabbt och enkelt byte av tillbehör
- ”VRS+”: Suverän vibrationsdämpning, ultralåga vibrationer under arbetet
- Stor 3,6 graders oscillerande verktygsvinkel möjliggör snabbare bearbetningshastigheter
- LED-lampa som gör det lättare att se arbetsstycket och underlättar arbete i utrymmen med dålig belysning
- Det universella tillbehörssystemet möjliggör ett stort antal OIS- och Starlock-tillbehör som kan användas
- Steglöst justerbar variabel hastighet för full kontroll
- Ergonomisk design och mjukt grepp för optimal komfort och kontroll
- Litiumjonteknik: ingen minneseffekt, ingen självurladdning och alltid redo för användning
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.

Digitala borstlösa motorer
Den senaste, toppavancerade tekniken är inbyggd i själva DNA:t i varje SKIL-verktyg. Våra komptakta digitala borstlösa motorer ger mer effekt och högre verkningsgrad och har längre livslängd än jämförbara borstförsedda motorer.
Upptäck Digitala borstlösa motorerKEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™

Teknik VRS+
SKILs fokus på låg vibration har lett till många olika tekniska lösningar för att realisera detta, alla samlade under namnet VRS (Vibration Reduction System).
Upptäck Teknik VRS+ACTIVCELL™
Vår intelligenta ACTIVCELL™-teknik övervakar kontinuerligt batteriets spänning, temperatur och ström och överför denna information till verktyget i realtid.
Upptäck ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Kraftfullt borstlöst sladdlöst multifunktionsverktyg med överlägset vibrationsreduceringssystem
20V Max (18V) SKIL 3650 är ett kraftfullt batteridrivet multiverktyg och en del av SKIL XP Pro-serien. Dessa verktyg levererar exceptionell prestanda för krävande projekt och är utvecklade för yrkesanvändare som gör smarta val. Liksom alla andra SKIL 20V Max batteriverktyg drivs denna modell av den branschledande, avancerade PWRCORE 20™ batteri- och laddartekniken. Brushless SKIL 3650 har en bred oscillationsvinkel på 3,6° och variabel hastighet för bästa resultat i olika material. Det unika VRS+ reducerar vibrationer till en extremt låg nivå, så att du kan arbeta bekvämt under längre perioder. Skärhuvudet är separerat från verktygets huvuddel och motorn är omgiven av skumelement som absorberar rörelser. Den digitala kolborstfria motorn ger mer kraft, högre effektivitet och en 10 gånger längre livslängd än en jämförbar motor med kolborstar. Genom att byta de medföljande tillbehören kan du använda detta multiverktyg för en mängd olika gör-det-själv-arbeten som slipning, sågning och kapning. Byte av tillbehör är enkelt tack vare snabbfästet. Verktyget är kompatibelt med allmänt tillgängliga Starlock basic- och OIS-tillbehör, så att du alltid hittar rätt tillbehör för ditt arbete. God sikt över arbetsområdet säkerställs tack vare dubbla LED-lampor. Dessutom ger den ergonomiska designen med softgrip extra arbetskomfort.
”PWRCORE 20™”: Branschledande batteriteknik som kan driva alla SKIL ”20V Max”-verktyg
Systemet ”PWRCORE 20™” består av branschledande, avancerad batteri- och laddarteknik, samt innovativa funktioner som du inte hittar någon annanstans – till exempel vår patenterade batterikylningsteknik ”KEEPCOOL™” som förlänger drifttiden med upp till 25% och fördubblar batteriets livslängd. Samtidigt säkerställer den patenterade ”ACTIVCELL™”-tekniken maximala prestanda och optimalt batteriskydd. ”PWRCORE 20™”-batterierna och -laddarna är 100% kompatibla och utbytbara med samtliga SKIL ”PWRCORE 20™”-elverktyg och trädgårdsredskap för mesta möjliga flexibilitet.
SKIL XP Pro Series
Byggd på ett arv av excellens sedan 1924 är SKIL XP Pro-serien utvecklad för yrkesproffs som gör smarta val. Som det bästa SKIL har att erbjuda kombinerar SKIL XP Pro-serien enastående prestanda, hållbarhet, professionella funktioner och kompakt ergonomi. Perfekt utrustad för krävande projekt i alla hemmiljöer.
Specifikationer
| Performance Level | EXCEPTIONELL PRESTANDA |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Borstlös | Ja |
| LED-ljus | Ja |
| Warranty | 5 års verktygsgaranti för hemmabruk, 1 års verktygsgaranti för professionellt bruk |
| EAN | 4894863200501 |
| Order Number | MF1E3650CB |
| Batterityp | Litiumjon |
| Spänning | 20 V Max |
| Nettovikt exkl. batteri | 1.1 kg |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Produktserie | XP Pro Series |
| Svängvinkel vänster/höger | 3.6 ° |
| Ljudtryck | 86.5 dB |
| Osäkerhet bullernivå (K) | 3.0 dB |
| Osäkerhet vibrationer (K) | 1.5 m/s² |
| Ljudeffekt | 97.5 dB |
| Vibrationsnivå (slipning) | < 2.5 m/s² |
Förpackningen innehåller
- SKIL 3650 multifunktionsverktyg
- Slippapper (3x GR60, 3x GR120, 3x GR180)
- Slipnings basplatta
- Segmentsågblad HCS
- Instickssågblad för trä och plast
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg





































