Dubbel LED arbetslampa

Begränsat lager.


- Batteridriven dubbel LED arbetslampa 20V Max (18 V) med starkt vitt ljus upp till 1 800 lumen
- Ljusstyrkan styrs i tre steg för ökad flexibilitet under användning
- Lamphållare som kan justeras i olika lägen för flexibel användning
- Lampan stängs av automatiskt när de två lamphållarna fälls igen
- Inbyggd metallkrok för upphängning av arbetslampan
- Litiumjonteknik: ingen minneseffekt, ingen självurladdning och alltid redo för användning
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.

KEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™

PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Ljusstark och kraftfull sladdlös dubbel LED-arbetslampa
20V Max 3157 dubbel LED-arbetslampa är en del av SKIL XP Pro-serien. Dessa verktyg levererar exceptionell prestanda för krävande projekt och är utvecklade för professionella användare som gör smarta val. Precis som alla andra SKIL 20V batteriverktyg drivs den av den branschledande PWRCORE 20™ batteritekniken. SKIL 3157 är en kraftfull dubbel LED-arbetslampa som ger optimala ljusförhållanden där du behöver det under arbetet. Den är utrustad med trestegs ljusstyrkekontroll för extra ljus vid behov. Det är enkelt att växla mellan de olika ljuslägena. Denna lampa ger ett starkt vitt ljus upp till 1800 lumen, vilket kan jämföras med ljusstyrkan hos en 100 W glödlampa. Till skillnad från en glödlampa är SKIL 3157 energibesparande och mer miljövänlig. För extra bekvämlighet kan båda lamphuvudena enkelt justeras i olika positioner för att rikta ljuset i önskad riktning. En annan möjlighet är att hänga lampan i den integrerade metallkroken. Dessa praktiska funktioner säkerställer att du har båda händerna fria för arbetet. Ljuset stängs av automatiskt när de två lamphuvudena fälls ihop.
”PWRCORE 20™”: Branschledande batteriteknik som kan driva alla SKIL ”20V Max”-verktyg
Systemet ”PWRCORE 20™” består av branschledande, avancerad batteri- och laddarteknik, samt innovativa funktioner som du inte hittar någon annanstans – till exempel vår patenterade batterikylningsteknik ”KEEPCOOL™” som förlänger drifttiden med upp till 25% och fördubblar batteriets livslängd. Samtidigt säkerställer den patenterade ”ACTIVCELL™”-tekniken maximala prestanda och optimalt batteriskydd. ”PWRCORE 20™”-batterierna och -laddarna är 100% kompatibla och utbytbara med samtliga SKIL ”PWRCORE 20™”-elverktyg och trädgårdsredskap för mesta möjliga flexibilitet.
SKIL XP Pro Series
Byggd på ett arv av excellens sedan 1924 är SKIL XP Pro-serien utvecklad för yrkesproffs som gör smarta val. Som det bästa SKIL har att erbjuda kombinerar SKIL XP Pro-serien enastående prestanda, hållbarhet, professionella funktioner och kompakt ergonomi. Perfekt utrustad för krävande projekt i alla hemmiljöer.
Specifikationer
| Performance Level | AVANCERAD PRESTANDA |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Batterityp | Litiumjon |
| Spänning | 20 V Max |
| Nettovikt exkl. batteri | 1.5 kg |
| Färgtemperatur | 5000 K |
| Ljuskälla | 2 × 24 st LED |
| Max. ljusflöde | 1800 lm |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Produktserie | XP Pro Series |
| Roterande lamphuvud | Ja |
| EAN | 8719643004376 |
| Order Number | VA1E3157CA |
Förpackningen innehåller
- SKIL 3157 LED arbetslampa
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg






































