Batteridriven LED-belysning

Begränsat lager.


- Batteridriven LED-belysning på 20V Max (18 V) med starkt vitt ljus upp till 360 lumen
- Ljusstyrkan styrs i två steg för ökad flexibilitet under användning
- Vridbart i flera riktningar (120°) så att du får händerna fria till annat
- Robust och bekvämt handtag med mjukt grepp som gör det lättare att bära med sig verktyget
- Litiumjonteknik: Ingen minneseffekt, ingen självurladdning – alltid redo att användas
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument

KEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™

PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Ljusstark och kraftfull batteridriven LED-belysning
SKIL 3155 på ”20V Max” (18 V) är en kraftfull batteridriven LED-belysning som ger dig det ljus du behöver när du jobbar med dina hobbyprojekt. Ljusstyrkan styrs i två steg för extra belysning vid behov. Du behöver bara röra ett finger för att enkelt växla mellan de olika ljusinställningarna. Denna LED-belysning producerar 360 lumen, vilket kan jämföras med en glödlampa på 24 W. Till skillnad från en glödlampa är SKIL 3155 både energisparande och mer miljövänlig. För att underlätta vid arbetet kan du enkelt justera lamphuvudet på den batteridrivna LED-belysningen för att rikta in det i rätt riktning. Denna smidiga funktion ser till att du har båda händerna fria för det du egentligen håller på med. Sist men inte minst så har det här verktyget ett robust och behändigt handtag med mjukt grepp som gör det lättare att bära med sig verktyget. SKIL 3155 CA levereras utan batteri.
”PWRCORE 20™”: Branschledande batteriteknik som kan driva alla SKIL ”20V Max”-verktyg
Systemet ”PWRCORE 20™” består av branschledande, avancerad batteri- och laddarteknik, samt innovativa funktioner som du inte hittar någon annanstans – till exempel vår patenterade batterikylningsteknik ”KEEPCOOL™” som förlänger drifttiden med upp till 25 % och fördubblar batteriets livslängd. Samtidigt säkerställer den patenterade ”ACTIVCELL™”-tekniken maximal prestanda och optimalt batteriskydd. ”PWRCORE 20™”-batterierna och -laddarna är 100 % kompatibla och utbytbara med samtliga SKIL ”PWRCORE 20™”-elverktyg och trädgårdsredskap för mesta möjliga flexibilitet.
Specifikationer
| Performance Level | HÖG PRESTANDA |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Batterityp | Litiumjon |
| Spänning | 20 V Max |
| Nettovikt exkl. batteri | 0.3 kg |
| Färgtemperatur | 5700 K |
| Glödlampans livslängd | 30000 h |
| Ljuskälla | 8 st, 0.5W LED |
| Max. ljusflöde | 360 lm |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Roterande lamphuvud | Ja |
| EAN | 8719643003010 |
| Order Number | VA1E3155CA |
Förpackningen innehåller
- SKIL 3155 LED-belysning
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg





































