Kompakt batteridriven kolborstfri borrmaskin

Begränsat lager.



- ”PWRASSIST™”: Den inbyggda USB-porten på batteriet gör att du kan ladda mobila enheter när du är på språng
- Automatisk ”PWRJUMP™”: Laddar från 0 % till 25 % under de första fem minuterna (2,0 Ah-batteri/100 % på 30 min.)
- Batteridriven kolbortsfri motor: Mer kraft, mer effektivitet och 10 gånger längre livslängd
- Kompakt och lätt design, för arbete över huvudet eller i svåråtkomliga utrymmen
- Avancerad LED arbetslampa med två lägen, inklusive ficklampsläge med en 10-minuters avstängningsfunktion
- Två växlar: högt varvtal för borrning, högt vridmoment för skruvdragning
- 13 mm nyckellös spännchuck för optimal greppstyrka på bitsen
- Automatisk spindellås för snabbt och enkelt byte av tillbehör
- 17 momentinställningslägen för noggrann skruvdragning + ett låsbart läge för borrning
- Variabel hastighet för lugn start och full kontroll hela tiden
- Litiumjonteknik: ingen minneseffekt, ingen självurladdning och alltid redo för användning
- Ergonomisk design och mjukt grepp för optimal komfort och kontroll
- Bältesklämma som gör det enklare att bära med sig verktyget
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden


EXCEPTIONAL PERFORMANCE FOR SERIOUS PROJECTS
SKIL XP Pro Series represents the very best SKIL has to offer, developed for professionals who make smart choices.
Perfectly equipped to take on serious projects in any domestic environment.

Digitala borstlösa motorer
Den senaste, toppavancerade tekniken är inbyggd i själva DNA:t i varje SKIL-verktyg. Våra komptakta digitala borstlösa motorer ger mer effekt och högre verkningsgrad och har längre livslängd än jämförbara borstförsedda motorer.
Upptäck Digitala borstlösa motorerKEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™

Kompakta borstlösa produkter
Att komma åt de där trånga, svåråtkomliga utrymmena, att arbeta ovanför huvudhöjd eller att arbeta långa pass utgör inte längre problem, tack vare SKILs kompakta borstlösa produkter. Dessa verktyg är extremt kompakta och erbjuder en kombination av hög prestanda, tålighet och enastående bekvämlighet.
Upptäck Kompakta borstlösa produkterAvancerad LED-belysning
Vår avancerade LED-belysning med två lägen samt ficklampsläge och automatisk avstängning ger utmärkt överblick över arbetsstycket.
Upptäck Avancerad LED-belysning

ACTIVCELL™
Vår intelligenta ACTIVCELL™-teknik övervakar kontinuerligt batteriets spänning, temperatur och ström och överför denna information till verktyget i realtid.
Upptäck ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Kompakt borstlös sladdlös borrmaskin med två växlar
3065 sladdlös borrmaskin ”20V Max” ingår i SKILs serie med kompakta borstlösa verktyg. Verktygen är extremt kompakta och kombinerar höga prestanda med hållbarhet och enastående användarvänlighet. Precis som SKILs andra ”20V Max”-sladdlösa verktyg drivs modellen av branschledande ”PWRCORE 20™”-batteri- och laddningsteknik. SKIL 3065 borstlös, sladdlös borrmaskin uppfyller alla dina krav för de tuffaste skruvdragningsjobben och för borrning i trä och metall. Den kompakta och lätta utformningen gör arbete över huvudet eller i svåråtkomliga utrymmen avsevärt mycket enklare. Den digitala borstlösa motorn levererar mer kraft, mer effektivitet och tio gånger längre livstid än jämförbara borstmotorer. Verktyget har två växlar och 17+1 momentlägen för exakta borr- och skruvdragningsresultat. 3065-modellen har en 13mm nyckellös spännchuck för optimal greppstyrka på bitsen. Den avancerade LED-lampan med två lägen, inklusive ficklampsläge, ser till att du ser arbetsstycket ordentligt. Det automatiska spindellåset gör det enkelt att byta tillbehör. Kort sagt, detta mångsidiga verktyg ger dig allt du behöver: tillförlitlig litiumjonbatteriteknik, variabel hastighet för full kontroll och softgrip för extra arbetskomfort. ”PWRJUMP™”-laddaren från SKIL laddar automatiskt ”PWRCORE 20™”-batteriet på 2,0Ah från 0% till 25% på bara fem minuter, så att du snabbt kan återgå till arbetet. ”PWRASSIST™”-batteriet på 2,0Ah har en inbyggd USB-A-port. Det gör att du enkelt kan ladda även andra enheter. SKIL 3065 HA levereras i en förvaringsväska med ett 2,0Ah ”PWRASSIST™” ”KEEPCOOL™”-batteri, ett 4,0Ah ”KEEPCOOL™”-batteri, en supersnabb 6,0A Auto ”PWRJUMP™”-laddare, en vändbar skruvdragarbit och en bältesklämma.
”PWRCORE 20™”: Branschledande batteriteknik som kan driva alla SKIL ”20V Max”-verktyg
Systemet ”PWRCORE 20™” består av branschledande, avancerad batteri- och laddarteknik, samt innovativa funktioner som du inte hittar någon annanstans – till exempel vår patenterade batterikylningsteknik ”KEEPCOOL™” som förlänger drifttiden med upp till 25% och fördubblar batteriets livslängd. Samtidigt säkerställer den patenterade ”ACTIVCELL™”-tekniken maximala prestanda och optimalt batteriskydd. ”PWRCORE 20™”-batterierna och -laddarna är 100% kompatibla och utbytbara med samtliga SKIL ”PWRCORE 20™”-elverktyg och trädgårdsredskap för mesta möjliga flexibilitet.
SKIL XP Pro Series
Byggd på ett arv av excellens sedan 1924 är SKIL XP Pro-serien utvecklad för yrkesproffs som gör smarta val. Som det bästa SKIL har att erbjuda kombinerar SKIL XP Pro-serien enastående prestanda, hållbarhet, professionella funktioner och kompakt ergonomi. Perfekt utrustad för krävande projekt i alla hemmiljöer.
Specifikationer
| Performance Level | AVANCERAD PRESTANDA |
|---|---|
| Produktserie | XP Pro Series |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Pluggtyp | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Skruvkapacitet | 10 mm |
| Skruvkapacitet | 13 mm |
| Borrningskapacitet i stål | 13 mm |
| Borrningskapacitet i trä | 50 mm |
| Två mekaniska hastigheter | Ja |
| Max. vridmoment för hårt skruvförband | 60 Nm |
| Spänning | 20 V Max |
| Batterityp | Litiumjon |
| Batterikapacitet | 2.0 & 4.0 Ah |
| Nettovikt exkl. batteri | 0.9 kg |
| Laddningsström | 6 A |
| EAN | 4894863200280 |
| Order Number | DD1E3065HA |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Borstlös | Ja |
| Varvtalsreglage | Ja |
| LED-ljus | Ja |
| Warranty | 5 års verktygsgaranti för hemmabruk, 1 års verktygsgaranti för professionellt bruk |
| Ljudtryck | 80 dB |
| Osäkerhet bullernivå (K) | 3 dB |
| Osäkerhet vibrationer (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsnivå | < 2.5 m/s² |
| Ljudeffekt | 91 dB |
| Laddningstid | 0.5 & 0.83 h |
Förpackningen innehåller
- SKIL 3065 borrmaskin
- ”PWRCORE 20™” 2,0Ah ”PWRASSIST™”-litiumjonbatteri (3130)
- ”PWRCORE 20™” 4,0Ah-litiumjonbatteri (3104)
- ”Auto PWRJUMP™” 6,0A-laddare (3123)
- Förvaringsväska
- Dubbelsidig skruvdragarbit
- Bältesklämma
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg


































