”20V Max” 4,0 Ah USB-C PWRASSIST™-batteri och 45W USB-C PD-laddare

I lager



- PWRASSIST™: Batteriet har en integrerad 100 W USB-C PD 3.0-port
- Den integrerade USB-C-porten garanterar snabb tvåvägsladdning av själva batteriet, eller mobila enheter som telefoner, surfplattor eller till och med bärbara datorer
- 45W Power Delivery-laddare: Laddar både PWRASSIST™ USB-C-kompatibla SKIL-batterier och mobila enheter
- 1 meter sladd för USB-C till USB-C ingår
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden

KEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™PWRASSIST™
Det finns inget behov av att begränsa dina SKIL-batterier till användningen av SKIL elverktyg. Vårt PWRASSIST™-batteri och PWRASSIST™ USB-adapter låter dig ladda telefoner och surfplattor när du är på språng.
Upptäck PWRASSIST™

ACTIVCELL™
Vår intelligenta ACTIVCELL™-teknik övervakar kontinuerligt batteriets spänning, temperatur och ström och överför denna information till verktyget i realtid.
Upptäck ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Kraftfullt batteri med integrerad ‘PWRASSIST™’ USB-C-port
Det nya PWRASSIST™ 3145 (4,0Ah) batteriet har en integrerad 100W USB-C-port som möjliggör snabb tvåvägs laddning av både själva batteriet och en rad mobila enheter som telefoner, surfplattor och bärbara datorer. Batteriet kan laddas med en USB-C-laddare, och befintliga SKIL PWRCORE 20™ laddare är fullt kompatibla. Pulserande USB-C LED-lampor ger tydlig feedback om porten för närvarande laddar eller laddar ur. Batterinivåindikatorn visar smidigt hur mycket kraft som återstår. Batteriet levereras med ett mångsidigt skyddsskal som även fungerar som mobilställ och väggfäste. Detta kraftfulla ‘20V Max’ PWRASSIST™ 4,0Ah litiumjonbatteri ingår i PWRCORE 20™ systemet och levererar hög prestanda och uthållighet. PWRCORE 20™ systemet omfattar branschledande batteri- och laddteknik samt innovativa funktioner som vår patenterade KEEPCOOL™ kylteknik som ökar driftstiden med upp till 25% och fördubblar batteriets livslängd, medan den patenterade ACTIVCELL™ teknologin säkerställer maximal prestanda och optimalt skydd.
Snabb och effektiv laddning för SKIL PWRASSIST™ batterier och andra mobila enheter
SKIL 3145 Power Delivery 45W-laddaren har en USB-C PD 3.0-port som snabbt laddar SKIL PWRASSIST™ USB-C-batterierna. Den laddar inte bara SKIL USB-C-batterier snabbt, utan även mobila enheter som telefoner och bärbara datorer, vilket minimerar driftstopp och maximerar produktiviteten. Med flera adaptrar för EU-, UK- och US-uttag ger laddaren stor flexibilitet både hemma och på resande fot.
Specifikationer
| Performance Level | HÖG PRESTANDA |
|---|---|
| Två mekaniska hastigheter | Nej |
| Utgångsspänning (V) | 20 V |
| Nettovikt batteri | 0.76 kg |
| Max. USB-portens utgångsström (totalt) | 5 A |
| Spänning | 20 V Max |
| Batterikapacitet | 4.0 Ah |
| Laddningsström | 2.25 A |
| Max. laddningsström | 5 A |
| EAN | 4894863202703 |
| Order Number | BC1E3145AA |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Borstlös | Nej |
| Varvtalsreglage | Nej |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Laddningstid | 2 h |
| Spänning (V) | 20 V |
| Batterier ingår | Ja |
| Batterier krävs | Ja |
Förpackningen innehåller
- SKIL 3144 Litiumjonbatteri USB-C PWRASSIST™ ”20V Max” 4,0 Ah med KEEPCOOL™-teknik
- SKIL 3141 45W USB-C Power Delivery (PD)-laddare
- 1 meter sladd för USB-C till USB-C 3A
- Batterihölje
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg

































