Krysslaser

I lager
- För enastående och exakt hjälp med hobbyprojekt såsom kakelsättning, väggdekorering eller upphängning av hyllor
- Grön laserteknologi som syns extra bra
- Integrerat litiumjonbatteri som enkelt laddas via den inbyggda micro USB-porten
- Automatisk självnivellering för snabbt och precist arbete utan manuell utjämning
- Projicerar exakta, korsade horisontella och vertikala linjer
- Det manuella nivelleringsläget gör att du kan projicera diagonala linjer
- Räckvidd på upp till 20 meter
- Batterinivåindikatorn visar på ett behändigt sätt hur lång batteritid som återstår
- Kompakt design med mjukt grepp som gör verktyget bekvämt att använda
- Lätt att använda tack vare det enkla användargränssnittet
- Gängat fästhål på 1/4" både upptill och nedtill för enkelt fäste av klämma eller stativ
- En mångsidig klämma medföljer vilken enkelt kan sättas fast på en mängd olika ytor för maximal flexibilitet
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Självnivellerande krysslaser med litiumjonbatteri och grön laserteknologi
SKIL 1912 är en krysslaser som projicerar exakta korsade horisontella och vertikala linjer. Denna krysslaser har ett integrerat litiumjonbatteri som enkelt laddas via den inbyggda micro USB-porten. Den gröna laserteknologin syns extra bra. Laserlinjerna nivelleras automatiskt med hjälp av självnivelleringsläget. Och när du arbetar på ett gör-det-själv-projekt som inte kräver en nivellerad projicering kan du enkelt byta till det manuella nivelleringsläget. Detta gör att du kan projicera diagonala linjer, till exempel när du ska montera räcken. Du kan använda den smidiga klämman till att fästa lasern på en mängd underlag. Tack vare en räckvidd på upp till 20 meter, kompakt design med mjukt grepp samt ett enkelt användargränssnitt erbjuder SKIL 1912 en fantastisk lösning för dina nivelleringsjobb. Dessutom har krysslasern ett gängat fästhål på 1/4" både upptill och nedtill för enkelt fäste av klämma eller stativ. Sist men inte minst visar den behändiga batterinivåindikatorn hur lång batteritid som återstår. SKIL 1912 AA levereras med ett ställbart klämfäste och en USB-kabel.
Specifikationer
| Performance Level | HÖG PRESTANDA |
|---|---|
| EAN | 8719643004420 |
| Order Number | MT1E1912AA |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Självnivellerande produkter | ± 4 ° |
| Mått (längd x bredd x höjd) | 71 x 61 x 77 |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Räckvidd | 20 m |
| Nivelleringstid | < 5 s |
| Automatisk nivellering | Ja |
| Batterikapacitet | 1.2 Ah |
| Förvaringstemperatur | -20°C - +70 °C |
| Strömförsörjning | Li-Ion |
| Drifttid | 6 h |
| Drifttemperatur | -5°C - +40 °C |
| Noggrannhet vid nivellering | ± 0,5 mm/m |
| Lasertyp | 520 nm |
| Laserklass | 2 |
| Spänning (V) | 3.7 V |
Förpackningen innehåller
- SKIL 1912 krysslaser
- Flexibel klämma
- USB-kabel
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg

































