Hyvel

- Kraftfull hyvel på 710 W för planhyvling, fasning och falsning
- Praktisk parkeringsfot skuddar arbetsstycket och bladen
- Vändbara hyvelstål för slät finish och lång livslängd
- Den rejäla djupinställningsratten fungerar också som extra handtag framtill, för bästa möjliga kontroll
- Spånutkast på vänster och höger sida, för enkel justering i arbetsområdet
- Tillval: slipp dammet med en dammsugare eller dammpåse
- Slipsula i aluminium av hög kvalitet ger fantastiskt jämna resultat
- V-spår i aluminiumplattan för enkelt fasning
- Modern och ergonomisk design för optimal hantering
- Mjukt grepp på alla greppområden
- Inbyggd nyckelförvaring
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Lätthanterlig elektrisk hyvel för perfekt hyvelresultat
SKIL 1580 är en kraftfull 710W elhyvel som är perfekt för planhyvling, fasning av hörn samt falsning. Den ergonomiska designen med mjukt grepp och den stora djupinställningsratten som fungerar som extra frontgrepp säkerställer optimal komfort och kontroll över verktyget. Bladen är vändbara för dubbel livslängd. När den ena sidan är utsliten, kan du helt enkelt vända bladen runt och fortsätta arbeta. Du kan enkelt justera chiputstötningsspaken åt vänster eller höger för att matcha din arbetssituation. För en renare arbetsmiljö, kan du ansluta dammpåse eller en dammsugare av standardstorlek till båda sidor av elhyvelmaskinen. Den bekväm parkeringsfoten förhindrar skador på ditt arbetsstycke när du vill vila verktyget eller lägga undan det efter jobbet. SKIL 1580 AA levereras med en dammpåse, ett sidoanslag och en justerare för falsningsdjup.
Specifikationer
| Performance Level | HÖG PRESTANDA |
|---|---|
| EAN | 8719643001719 |
| Order Number | VA1E1580AA |
| Plug Type | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ingång | 710 W |
| Hyveldjup | 2 mm |
| Hyvelbredd | 82 mm |
| Falsningsdjup | 8 mm |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| Ljudtryck | 88.0 dB |
| Osäkerhet bullernivå (K) | 3.0 dB |
| Osäkerhet vibrationer (K) | 1.5 m/s² |
| Vibrationsnivå | < 2.5 m/s² |
| Ljudeffekt | 99.0 dB |
Förpackningen innehåller
- SKIL 1580 elhyvel
- Vändbart hyvelblad (2x)
- Dammpåse
- Sidoanslag
- Falsningsdjupmått
- Nyckel
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg


































