Krysslaser

Begränsat lager.
- Hög funktionalitet tack vare självnivelleringsläge och lutningsläge
- Automatisk självnivellering för snabbt och precist arbete utan manuell utjämning
- Projektion av en horisontell och vertikal laserlinje
- 1/4" tripodtråd för enkel fixering
- Hög flexibilitet tack vare klämman som ingår i leveransomfattningen
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
Produktbeskrivning
Lasernivelleringsinstrument med klämma och tre driftslägen
SKIL 0511 lasernivelleringsinstrument har en arbetsräckvidd på 10 meter och stöttar användaren under gör-det-själv-jobb, som kakelsättning, väggdekorering eller upphängning av hyllor. Tack vare dess tre olika driftlägen kan SKIL 0511 projicera horisontella, vertikala och korslaserlinjer. Detta mångsidiga verktyg har ett självnivellerande läge som automatiskt nivellerar projiceringen på ditt arbetsstycke. När du arbetar på ett gör-det-själv-projekt som inte kräver en nivellerad projicering kan du enkelt flytta brytaren för att låsa lasern. Detta gör att du kan projicera diagonala linjer, till exempel när du ska montera räcken. SKIL 0511 är utrustad med en klämma för extra flexibilitet på olika ytor. Den levereras med två AA-batterier så att du kan sätta igång direkt!
Specifikationer
| Performance Level | TILLFÖRLITLIG PRESTANDA |
|---|---|
| EAN | 8710364069385 |
| Warranty | 3 års garanti för hemmabruk |
| Självnivellerande produkter | +/- 4° ° |
| Strömkälla | Eluttag (sladd) |
| Räckvidd | 10 m |
| Nivelleringstid | 6 sec s |
| Automatisk nivellering | Ja |
| Drifttemperatur | -1°C - +40°C °C |
| Maximal uteffekt | < 1 mW |
| Noggrannhet vid nivellering | 5 mm/m |
| Lasertyp | 650 nm |
| Laserklass | 2 |
Förpackningen innehåller
- SKIL 0511 krysslaser
- 2 st. AA-batterier (LR6)
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg

































