Batteridriven kolborstfri gräsklippare

Begränsat lager.



- Digital kolborstfri motor: ”50 % mer kraft¹, 45 % snabbare¹ och 10× längre livslängd
- 32 cm klippbredd för enkel klippning av små till medelstora gräsmattor
- Centralt handtag för bekväm höjdjustering mellan 30 och 70 mm i 5 lägen
- SKIL 'Grass Guide' för klippning nära väggar och kanter
- Ergonomiskt, stort bärhandtag för enkel transport
- 'Grass Box Full'-indikatorn visar exakt när det är dags att tömma, vilket gör klippningen smidigare
- 30 l uppsamlingsbox ger lagom kapacitet för snabb och prydlig klippning
- Upplev enkel gräsklippning med en kapacitet på 300 m² baserat på ett 4,0Ah batteri
- Över 100 år av pålitlig SKIL-kvalitet
- Betygsatt med 4,7/5 stjärnor av fler än 500 kunder
- Beställd före 17:00 = skickas idag
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden
Bläddra till
- Produktbeskrivning
- Specifikationer
- Recensioner
- Dokument
- Genomföranden

Digitala borstlösa motorer
Den senaste, toppavancerade tekniken är inbyggd i själva DNA:t i varje SKIL-verktyg. Våra komptakta digitala borstlösa motorer ger mer effekt och högre verkningsgrad och har längre livslängd än jämförbara borstförsedda motorer.
Upptäck Digitala borstlösa motorerKEEPCOOL™
Vår patenterade 'KEEPCOOL™'-teknik förhindrar att batterier överhettas och förbättrar batteriprestanda.
Upptäck KEEPCOOL™

ACTIVCELL™
Vår intelligenta ACTIVCELL™-teknik övervakar kontinuerligt batteriets spänning, temperatur och ström och överför denna information till verktyget i realtid.
Upptäck ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ ALLVARLIG KRAFT OCH PRESTANDA.
PWRCORE 20™ är det perfekta valet för större projekt. Den seriösa kraften och prestandan gör att du kan slutföra varje uppgift med lätthet.
Produktbeskrivning
Batteridriven kolborstfri gräsklippare 32 cm
Den batteridrivna kolborstfria gräsklipparen SKIL 0125 har en klippbredd på 32 cm som gör klippningen av små gräsmattor snabb och enkel. Den ingår i SKILs kolborstfria serie och erbjuder oöverträffat värde för pengarna. Vår kolborstfria motor är snabbare, starkare och håller tio gånger längre än en konventionell motor. Det centrala handtaget gör det enkelt att justera klipphöjden mellan 30 och 70 mm i fem lägen. SKIL:s ”Grass Guide” hjälper dig att klippa nära väggar och kanter med precision, medan det ergonomiska handtaget gör transporten smidig. Tack vare ”Grass Box Full”-indikatorn vet du exakt när du ska tömma den 30-liters uppsamlingsboxen. SKIL 0125CA levereras med en 30 L uppsamlingspåse och kniv. Batteriet ingår inte.
Den kolborstfria SKIL-serien med avancerad elektronik erbjuder oöverträffat värde för pengarna.
SKIL erbjuder ett komplett sortiment av högpresterande kolborstfria verktyg för dina dagliga uppgifter. Våra kolborstfria verktyg tillhör de bästa på marknaden och utmärker sig med ett oöverträffat värde för pengarna. I genomsnitt ger de 45 % mer kraft och låter dig slutföra uppgifter 55 % snabbare än verktyg med traditionella motorer. Dessutom har SKIL:s kolborstfria motorer en 10 gånger längre livslängd, vilket gör dem till ett kostnadseffektivt och hållbart val. Deras hållbarhet återspeglas i en 5-års garanti, vilket understryker SKIL:s engagemang för kvalitet. Dessutom styrs SKIL:s kolborstfria motorer av avancerad elektronik, vilket ger bättre prestanda än många andra verktyg på marknaden.
PWRCORE 20™ branschledande batteriteknik för att driva alla SKIL „20V Max“-verktyg.
PWRCORE 20™-systemet består av branschledande avancerad batteri- och laddarteknik samt innovativa funktioner som du inte hittar någon annanstans, såsom vår patenterade KEEPCOOL™-batterikylningsteknik, som ökar driftstiden med upp till 25 % och fördubblar batteriets livslängd. Den patenterade ACTIVCELL™-tekniken säkerställer maximal prestanda och optimalt skydd för batteriet. PWRCORE 20™-batterierna och laddarna är 100 % kompatibla och utbytbara med alla SKIL PWRCORE 20™-elverktyg och trädgårdsredskap för maximal flexibilitet.
Specifikationer
| Performance Level | AVANCERAD PRESTANDA |
|---|---|
| Klippbredd | 32 cm |
| Nettovikt exkl. batteri | 8.5 kg |
| Spänning | 20 V Max |
| Strömkälla | Batteridriven |
| Mulchingsats | Ja |
| Batterikapacitet | 4.0 Ah |
| Klipphöjd | 30-70 mm |
| Kapacitet för uppsamlingsbox | 30 l |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Borstlös | Ja |
| Warranty | 5 års verktygsgaranti för hemmabruk, 1 års verktygsgaranti för professionellt bruk |
| EAN | 4894863203410 |
| Order Number | GM1E0125AA |
| Ljudeffekt | 85 dB |
| Spänning (V) | 20 V |
Förpackningen innehåller
- SKIL 0125 batteridriven kolborstfri gräsklippare
- '20V Max' (18V) 4,0Ah 'KEEPCOOL™' Li-Ion batteri
- Laddare (3122 AA)
- 30 l gräsuppsamlare
- Gräsklipparkniv
- Bruksanvisning
Tillgängliga dokument för detta verktyg


































