”Brushless”-akkupyörösaha


- ”Keep Cool™” ‑akkuteknologia pidentää käyttöaikaa 25 % ja kaksinkertaistaa käyttöiän
- Harjaton moottori: nopeampi, vahvempi ja pitkäikäisempi
- Pienikokoinen ja kevyt työkalu on helppo hallita ja suunnata
- Maksimisahaussyvyys 42 mm 90 asteen kulmassa ja 30 mm 45 asteen kulmassa
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys maksiminopeuteen, ei takapotkua
- Sähköjarru varmistaa mukavuuden ja nopeamman työnteon
- LED-valo valaisee sahauslinjaa varmistaen hyvän näkyvyyden työkappaleeseen
- Puhallintoiminto pitää sahauslinjan puhtaana ja helposti seurattavana
- Pölysuojatut laakerit takaavat pitkän kestävyyden
- Karalukitus helpottaa terän vaihtoa
- Turvakytkin estää käynnistymisen vahingossa
- Sisäänrakennettu pölynimuriliitäntä
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™PWRASSIST™
Sinun ei tarvitse rajoittaa SKIL-akkujasi SKIL-sähkötyökalujen käyttöön. PWRASSIST™-akku ja PWRASSIST™-USB-adapteri mahdollistavat puhelimien ja tablettien lataamisen missä tahansa.
Tutustu PWRASSIST™


PWRCORE 12™ URI TEHO. KEVYT PAINO.
PWRCORE 12™ yhdistää tehokkaan suorituskyvyn ja kevyen rakenteen, mikä tekee siitä täydellisen yläpuolella tehtäviin töihin tai ahtaisiin tiloihin. Koe itse helppokäyttöisyys!
Tuotteen kuvaus
Pienikokoinen harjattomalla moottorilla varustettu helposti ohjattava akkupyörösaha
12V:n harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 2550 ‑akkupyörösaha on ihanteellinen tarkkaan sahaukseen, sahaussyvyys jopa 41mm. Pienikokoinen ja kevyt työkalu on helppo hallita ja suunnata sahaus- ja leikkaustyön aikana. Harjaton moottori on nopeampi, vahvempi ja kymmenen kertaa pitkäikäisempi kuin vastaava harjallinen moottori. LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen. Muita käteviä ominaisuuksia ovat työnteon mukavuuden varmistava sähköjarru ja terän vaihtoa helpottava karalukitus. Kestävyyden parantamiseksi pyörösaha on varustettu tiivistetyillä kuulalaakereilla. Tiivistetyt kuulalaakerit suojaavat sahaa pölyltä pidentäen sen käyttöikää. Pyörösahan sisäänrakennettu pölynimuriliitäntä mahdollistaa siistin työskentelyn. SKIL 2550 CA:n mukana toimitetaan 18-hampainen kovametallikärkinen sahanterä ja suuntaisohjain. Akku ei sisälly toimitukseen.
Pidempi käyttöaika ja akunkesto
Tämä työkalu on osa SKIL ”PWRCore 12™” ‑järjestelmää. Pienikokoiset 12V:n litiumioniakut tekevät työkalusta erittäin monikäyttöisen, sillä ”PWRCore 12™” ‑akkuja voi käyttää kaikissa 12V:n ”PWRCore”-työkaluissa. ”PWRCore 12™” ‑työkalut ovat saatavissa joko akkujen kanssa tai ilman akkuja, joten uusia työkaluja varten ei välttämättä tarvitse aina ostaa uusia akkuja ja latureita. Tässä akussa on myös innovatiivinen ”Keep Cool™” ‑akkuteknologia. ”Keep Cool™” jäähdyttää akkukennoja estäen niiden ylikuumentumisen, mikä pidentää akun käyttöaikaa jopa 25% ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän!
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Nettopaino ilman akkua | 2.2 kg |
| Sahanterän Ø | 140 mm |
| Sahaussyvyys 90° | 42 mm |
| Sahaussyvyys 45° | 30 mm |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 4200 |
| Jännite | 12 V |
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| LED-valo | Kyllä |
| EAN | 8719643004079 |
| Order Number | SW1E2550CA |
| Äänenpaine | 92.5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 103.5 dB |
| Poikkeama (K) | 3.0 dB |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 2.9 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 2550 ‑akkupyörösaha
- Kovametallikärkinen sahanterä (18 hammasta, Ø 140 mm, puulle)
- Suuntaisohjain
- Kuusioavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta








































