Akkukulmahiomakone

Rajoitettu erä



- Voimakas ”20V Max” (18 V) akkukulmahiomakone helppoon ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen
- Uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, ettei työkalu käynnisty automaattisesti, kun akku asetetaan paikoilleen kytkimen ollessa on-asennossa
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys maksiminopeuteen, ei takapotkua
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Helppo käsitellä pienen painon ja kompaktin rakenteen ansiosta
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Avaimen säilytyspaikka sivukahvassa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Helppokäyttöinen akkukulmahiomakone
20V Max SKIL 3921 on voimakas, 125 mm:n hiomalaikkoja käyttävä akkukulmahiomakone. Tämä työkalu on ihanteellinen valinta mukavaan ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen. Clic-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta helposti ilman avainta ja ohjata näin kipinät haluamaasi suuntaan. Sivukahva voidaan säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Sivukahvaan sijoitetun avaimen säilytystilan ansiosta tarvikkeiden vaihtoa varten tarvittava avain on aina saatavilla. Tässä akkukulmahiomakoneessa on pehmeä käynnistys ja nopeuden vaiheittainen nosto maksiminopeuteen saakka ilman takapotkua. Ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistavat työnteon mukavuuden. Kätevän karalukituksen ansiosta laikan vaihtaminen on helppoa. SKIL 3921 CA toimitetaan ilman akkua.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 8500 |
| Jännite | 20 V Max |
| Nettopaino ilman akkua | 1.7 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Laikan Ø maks. | 125 mm |
| Kara | M14 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8719643004536 |
| Order Number | AG1E3921CA |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Äänenpaine | 80.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 91.5 dB |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 5.5 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3921 -akkukulmahiomakone
- Laikansuojus
- Sivukahva
- Istukan avain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































