Akkuporavasara




- Pneumaattinen iskumekanismi betoniin poraamista varten
- 3-toimintoinen: ruuvaamiseen, poraamiseen ja iskuporaamiseen betoniin
- Yhteensopiva sekä ”SDS+” poranterien että kuusiokantaporanterien ja ruuvauskärkien kanssa
- Kompakti ja ergonominen muotoilu
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- Eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo osoittaa mihin suuntaan työkalu pyörii
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Litiumioni-akkuporavasara jossa pneumaattinen iskumekanismi
”20V Max” (18 V) SKIL 3810 on kompakti mutta silti voimakas 3-toimintoinen akkuporavasara, joka soveltuu betoniin poraamiseen, normaaliin poraamiseen ja ruuvaustöihin. Käytä poravasaramekanismia betonin poraukseen ja kytke mekanismi pois päältä normaaleja poraus- ja ruuvaustöitä varten. Tämä akkuporavasara on yhteensopiva sekä ”SDS+” poranterien että kuusiokantaporanterien ja ruuvauskärkien kanssa. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Lisäksi tässä työkalussa on eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo, joten näet heti, mihin suuntaan työkalu pyörii. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 3810 AA:n mukana toimitetaan ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah ”Keep Cool” -akku, nopea laturi, 10-osainen ruuvauskärkisarja, 75 mm:n magneettinen kärjenpidin sekä pikaistukka ja siihen ”SDS+” adapteri.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 2.0 Ah |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Maks. iskunopeus | 0-5000 IPM |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-900 |
| Jännite | 20 V Max |
| Latausvirta | 2.4 A |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Nettopaino ilman akkua | 1.5 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Nettopaino, sis. akun | 1.9 kg |
| Istukkamalli | SDS+ & Hex |
| Porausteho metItem attributeiin | 10 mm |
| Porausteho puuhun | 12 mm |
| Porausteho betoniin | 12 mm |
| Iskuvoima | 1 J |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8719643001153 |
| Order Number | RH1E3810AA |
| Äänenpaine | 88 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 99 dB |
| Tärinäarvo (piikkaus) | 13.7 m/s² |
| Tärinäarvo (betonin vasaraporaus) | 13.7 m/s² |
| Latausaika | 1.25 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3810 -akkuporavasara
- ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah:n ”KEEPCOOL™”-litiumioniakku (1 kpl)
- Laturi (3122 AA)
- Magneettinen kärjenpidin (75 mm)
- Pikaistukka jossa ”SDS+” adapteri
- 10-osainen ruuvauskärkisarja (S4, S6, PH1, PH2, PH3, PZ1, PZ2, PZ3, T20, T25)
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta



































