Akkupyörösaha

Varastossa



- Voimakas ”20V Max” (18 V) -akkupyörösaha, sahaussyvyys jopa 54 mm
- LED-valo valaisee sahauslinjaa varmistaen hyvän näkyvyyden työkappaleeseen
- Maksimisahaussyvyys 54 mm 90 asteen kulmassa ja 44 mm 45 asteen kulmassa
- Sahauslinjan osoitin helpottaa ja tarkentaa merkityn viivan seuraamista
- Sähköjarru varmistaa mukavuuden ja nopeamman työnteon
- Karalukitus helpottaa terän vaihtoa
- Pölynpoistoliitäntä pölynimurin tai pölypussin liittämiseen tarvittaessa
- Ylivertainen ergonominen muotoilu takaa parhaan mahdollisen hallinnan ja ohjaamisen
- Terä vasemmalla puolella takaa hyvän näkyvyyden sahauslinjaan
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Säilytystila kiinnitysavaimelle
- Pölysuojatut laakerit takaavat pitkän kestävyyden
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Tarkka akkupyörösaha jossa sahauslinjan osoitin
20V Max SKIL 3520 -akkupyörösaha on mainio sahaustyökalu jopa 54 mm:n sahaussyvyyteen. Asian valoittamiseksi: tämä sahaussyvyys riittää ongelmitta kaikkiin yleisimpiin sahaustöihin (laudat, palkit jne.). LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen. Säädettävä jalkalevy mahdollistaa jopa 50°:n viistoleikkaukset. Työkalussa oleva sahauslinjan osoitin helpottaa viivamerkinnän tarkkaa seuraamista. Siistimmän työskentelyn varmistamiseksi pölynimuriadapteriin voidaan liittää useimmat tavalliset pölynimurit. Muita käteviä ominaisuuksia ovat työnteon mukavuuden varmistava sähköjarru, ja terän vaihtoa helpottava karalukitus. Kestävyyden parantamiseksi pyörösaha on varustettu tiivistetyillä kuulalaakereilla. Tiivistetyt kuulalaakerit suojaavat sahaa pölyltä pidentäen sen käyttöikää. Tässä pyörösahassa on ergonominen pehmustettu kahva, joka takaa työkalun täydellisen hallinnan ja erinomaisen työskentelymukavuuden. SKIL 3520 CA:n mukana toimitetaan 24-hampainen kovametallikärkinen sahanterä puulle, suuntaisohjain, pölynimuriadapteri ja pölypussi. Akku ei sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Nettopaino ilman akkua | 2.5 kg |
| Sahanterän Ø | 165 mm |
| Sahaussyvyys 90° | 54 mm |
| Sahaussyvyys 45° | 44 mm |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Jännite | 20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 4500 |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| LED-valo | Kyllä |
| EAN | 8719643001184 |
| Order Number | SW1E3520CA |
| Karan halkaisija | 16 mm |
| Äänenpaine | 91 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 102 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | < 2.5 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3520 -akkupyörösaha
- Kovametallikärkinen sahanterä (24hammasta, Ø 165mm, puulle)
- Suuntaisohjain
- Pölypussi
- Pölynimuriliitäntä
- Kuusioavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta








































