”Brushless”-akkupistosaha




- Hiiliharjaton moottori: entistä nopeampi ja voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- LED-valo valaisee sahauslinjaa varmistaen hyvän näkyvyyden työkappaleeseen
- Materiaalin valitsin, joka tarjoaa neljä asetusvaihtoehtoa: aina oikea kyseiseen työhön sopiva asetus
- Nopeudensäätö mahdollistaa eri materiaalien tarkan sahauksen
- Nopea ja helppo terän vaihto työkaluttoman Clic-järjestelmän ansiosta
- Kytkin pölyn pois puhaltamiseen, jotta hyvä näkyvyys sahauslinjaan säilyy aina
- Jalkalevyn kulma ilman työkaluja säädettävissä 45 astetta vasemmalle tai oikealle viisteiden tarkkaan leikkaamiseen
- Pehmustettu kahva varmistaa paremman ja mukavamman otteen
- Sisältää liitännän pölynimurin liittämiseen tarvittaessa
- Laadukas alumiinialusta varmistaa erittäin tasaisen lopputuloksen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kestävä ja harjattomalla moottorilla varustettu pistosaha mitä erilaisimpiin sahaustehtäviin
SKIL 3430 ”20V Max” (18 V) -akkupistosaha on erinomaisen sopiva työkalu kaartuvien ja suorien linjojen tarkkaan sahaamiseen. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi, ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen. Materiaalin valitsimessa neljä asetusta, joten käytettävissä on aina oikea, työhön sopiva asetus. Nopeuden säädön ansiosta tätä pistosahaa voi hyvin tuloksin käyttää monenlaisten materiaalien sahaukseen. ”Clic”-järjestelmä mahdollistaa sahanterien vaivattoman vaihdon ilman työkaluja. Muita käteviä ominaisuuksia ovat puhallintoiminto, joka varmistaa hyvän näkyvyyden työkappaleeseen, ja 45 asteen viistosahaukseen ilman työkaluja säädettävä pohjalevy. Siistimmän työskentelyn varmistamiseksi pölynimuriadapteriin voidaan liittää useimmat tavalliset pölynimurit. Ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistavat työnteon mukavuuden. SKIL 3430 CA:n vakiovarustus sisältää hienosahanterän pehmeään puuhun, hienosahanterän metalliin, sahanterän kaarisahaukseen puuhun, suuntaisohjaimen ja pölynimuriadapterin. Akku ei sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite | 20 V Max |
| Nettopaino ilman akkua | 2.1 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Terän nopeus | 0-3000 |
| Sahaussyvyys puuhun | 145 mm |
| Iskunpituus | 25 mm |
| Sahaussyvyys alumiiniin | 20 mm |
| Sahaussyvyys metItem attributeiin | 12 mm |
| Heiluritoimintoasennot | 4 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| LED-valo | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 8719643003324 |
| Order Number | SW1E3430CA |
| Äänenpaine | 86.4 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 97.4 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein katkaisu) | 7.7 m/s² |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 6.2 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3430 -akkupistosaha
- Hienosahanterä pehmeään puuhun
- Hienosahanterä metalliin
- Sahanterä kaarisahaukseen puuhun
- Suuntaisohjain
- Pölyimuriliitäntä
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta





































