”Brushless”-akkuiskuruuvinväännin




- Hiiliharjaton moottori: 58 % nopeampi, 78 % voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- Suuri vääntömomentti ruuvien ja pulttien vaivattomaan kiristämiseen ja irti kiertämiseen
- 3 erilaista nopeuden/tehon valintatilaa, ml. ”Control mode” hitaaseen käynnistykseen ja automaattiseen nopeuden ja voiman lisäämiseen, mikä mahdollistaa ehdottoman tarkan ruuvaamisen
- Vankka alumiininen vaihteisto parantaa kestävyyttä
- Kompakti ja kevyt rakenne
- Kuusiokanta-pikaistukka (6,35 mm / ¼") tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Kuljettamista helpottava vyöpidike
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Kompakti harjaton valikoima
Työskentely ahtaissa paikoissa, pään päällä tai pitkäkestoisesti ei ole enää ongelma SKILin kompaktin harjattoman valikoiman ansiosta. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat yhdistelmän suurta suorituskykyä, kestävyyttä ja ainutlaatuista mukavuutta.
Tutustu Kompakti harjaton valikoima

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kestävä ja voimakas litiumioni-akkuiskuruuvinväännin, joka on varustettu harjattomalla moottorilla
”20V Max” (18 V) SKIL 3230 -akkuiskuruuvinväännin on tehokas työkalu suurten ruuvien ja pulttien vaivattomaan kiinnitykseen ja irrotukseen. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. Tässä akkuiskuruuvinvääntimessä on kompakti ja kevyt rakenne sekä kestävyyttä lisäävä vankka alumiininen vaihteisto. Kolme erilaista nopeuden/tehon valintatilaa, ml. ”Control mode” hitaaseen käynnistykseen ja automaattiseen nopeuden ja voiman lisäämiseen, mikä mahdollistaa ehdottoman tarkan ruuvaamisen. Tarvikkeiden vaihtaminen on helppoa kuusiokanta-pikaistukan ansiosta. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 3230 CA:n mukana toimitetaan PH2-ruuvauskärki ja vyöpidike. Akku ei sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| LED-valo | Kyllä |
| Pulttien kiinnityskapasiteetti | M12 |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukan kapasiteetti | 6.35 mm |
| Istukkamalli | Hex |
| Nettopaino ilman akkua | 1.2 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Jännite | 20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-1700/2700 |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 250 Nm |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Maks. iskunopeus | 0-2400/3400 IPM |
| EAN | 8719643003287 |
| Order Number | SD1E3230CA |
| Äänenpaine | 97.1 dB |
| Tärinäarvo | 16.5 m/s² |
| Ääniteho | 108.1 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3230 -akkuiskuruuvinväännin
- PH2-ruuvauskärki
- Vyöpidike
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta



































