Akkuiskuruuvinväännin




- Suuri vääntömomentti ruuvien ja pulttien vaivattomaan kiristämiseen ja irti kiertämiseen
- Kompakti ja kevyt rakenne
- Vankka alumiininen vaihteisto parantaa kestävyyttä
- Kuusiokanta-pikaistukka (6,35 mm / ¼") tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- Eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo osoittaa mihin suuntaan työkalu pyörii
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Kuljettamista helpottava vyöpidike
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Vahvasti vääntävä litiumioni-akkuiskuruuvinväännin
”20V Max” (18 V) SKIL 3210 -akkuiskuruuvinvääntimen vahvalla väännöllä ruuvien ja pulttien kiristäminen ja irti kiertäminen sujuu vaivattomasti. Tässä akkuiskuruuvinvääntimessä on kompakti ja kevyt rakenne sekä kestävyyttä lisäävä vankka alumiininen vaihteisto. Tarvikkeiden vaihtaminen on helppoa kuusiokanta-pikaistukan ansiosta. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Lisäksi tässä työkalussa on eteen-/taaksepäin suunnan ilmaiseva LED-merkkivalo, joten näet heti, mihin suuntaan työkalu pyörii. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 3210 AA:n mukana toimitetaan ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah ”Keep Cool” -akku, nopea laturi, PH2-ruuvauskärki ja vyöpidike.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| LED-valo | Kyllä |
| Latausvirta | 2.4 A |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukan kapasiteetti | 6.35 mm |
| Ruuvin kapasiteetti | 10 mm |
| Istukkamalli | Hex |
| Nettopaino, sis. akun | 1.3 kg |
| Nettopaino ilman akkua | 0.9 kg |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Akun kapasiteetti | 2.5 Ah |
| Jännite | 20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-2500 |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 140 Nm |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Maks. iskunopeus | 0-3200 IPM |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| EAN | 8719643001108 |
| Order Number | SD1E3210AA |
| Äänenpaine | 94.5 dB |
| Tärinäarvo | 14.5 m/s² |
| Ääniteho | 105.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Latausaika | 1.25 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3210 -akkuiskuruuvinväännin
- ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah:n ”KEEPCOOL™”-litiumioniakku (1 kpl)
- Laturi (3122 AA)
- PH2-ruuvauskärki
- Vyöpidike
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta



































