”Brushless”-akkuiskuporakone




- Hiiliharjaton moottori: 48 % nopeampi, 270 % voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- 3 toimintoa: ruuvaus, poraus ja iskuporaus
- Iskuporaustoiminto tiilen poraukseen
- Suuri vääntömomentti ruuvien ja pulttien vaivattomaan kiristämiseen ja irti kiertämiseen
- Kaksi vaihdetta: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri vääntö vaativiin ruuvaustöihin
- 13 mm:n metallinen, lukittava yksiote-pikaistukka
- Automaattinen karalukitus tarvikkeiden nopeaan ja helppoon vaihtamiseen
- 24-asentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaukseen sekä yksi asetus normaaliin poraamiseen ja yksi asetus iskuporaamiseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Sivukahva varmistaa turvallisen kahden käden otteen
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Kuljettamista helpottava vyöpidike
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Kompakti harjaton valikoima
Työskentely ahtaissa paikoissa, pään päällä tai pitkäkestoisesti ei ole enää ongelma SKILin kompaktin harjattoman valikoiman ansiosta. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat yhdistelmän suurta suorituskykyä, kestävyyttä ja ainutlaatuista mukavuutta.
Tutustu Kompakti harjaton valikoima

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kestävä ja harjattomalla moottorilla varustettu kaksivaihteinen litiumioni-akkuiskuporakone
”20V Max” (18 V) SKIL 3071 on hiiliharjaton akkuiskuporakone. Tämä työkalu on ihanteellinen puun ja metallin sekä jopa muurauksen poraamiseen ja voimaa vaativiin ruuvaustöihin. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. Vääntömomentin säätöportaat 24+1+1 takaavat tarkat työtulokset. 24 vääntömomentin säätöporrasta ruuvaamiseen, 1 säätöporras tavalliseen poraamiseen ja 1 säätöporras iskuporaamiseen. Kaksi vaihdetta, joten kierrosluku on sopiva nopeaan poraamiseen tai voimaa vaativaan poraamiseen ja ruuvaamiseen. Tässä työkalussa on lukitustoiminnolla varustettu 13mm:n pikaistukka, joka estää ruuvauskärkeä/terää liukumasta töiden aikana. Automaattinen karalukitus tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. SKIL 3071 CA:n vakiovarustus sisältää sivukahvan, kaksipäisen ruuvauskärjen ja vyöpidikkeen. Akku ei sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Porausteho betoniin | 16 mm |
| Kytkinasetus | 24 + 1 + 1 |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Porausteho puuhun | 65 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 13 mm |
| Istukan kapasiteetti | 13 mm |
| Ruuvin kapasiteetti | 10 mm |
| Istukkamalli | Metal single-sleeve keyless |
| Jännite | 20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-550/0-2000 |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 120 Nm |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Maks. iskunopeus | 0-8800/0-32000 IPM |
| Nettopaino ilman akkua | 1.8 kg |
| Harjaton | Kyllä |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| LED-valo | Kyllä |
| Nopeudensäätökytkin | Ei |
| Pehmeä ote | Ei |
| Valaistuskytkin | Ei |
| IOT | Ei |
| Pre-light | Ei |
| Lock-On | Ei |
| After-glow | Ei |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 8719643003249 |
| Order Number | CD1E3071CA |
| Äänenpaine | 92.5 dB |
| Ääniteho | 103.5 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein poraus) | < 2.5 m/s² |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (betonin iskuporaus) | 11.0 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Hiiliharjaton SKIL 3071 -akkuiskuporakone
- Sivukahva
- Kaksipäinen ruuvauskärki
- Vyöpidike
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































