Ferăstrău circular „Brushless“ cu acumulator


- Tehnologia pentru acumulator „Keep Cool™“ asigură un timp de funcţionare de 25% mai lung şi 2x mai multă durată de viaţă
- Motor fără perii: mai rapid, mai puternic şi mai durabil
- Design compact şi uşor pentru control şi ghidaj optim
- Adâncime maximă de tăiere de 42 mm la 90° şi 30 mm la 45°
- Pornire lentă pentru o creştere treptată la viteza maximă, fără retur
- Frâna electrică asigură un confort sporit şi permite o muncă mai rapidă
- LED-ul luminează linia de tăiere pentru o vedere mai bună a piesei de prelucrat
- Funcţia de suflare menţine linia de tăiere curată şi uşor de urmărit
- Rulmenţii protejaţi împotriva prafului asigură o rezistenţă sporită
- Blocare ax pentru schimbarea uşoară a pânzelor
- Comutator de siguranţă previne pornirea accidentală
- Racord integrat pentru aspirator
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții
Derulați la
- Descrierea produsului
- Specificații
- Recenzii
- Documente
- Execuții

KEEPCOOL™
Tehnologia noastră brevetată KEEPCOOL™ previne supraîncălzirea acumulatoarelor și îmbunătățește performanța acestora.
Descoperi KEEPCOOL™PWRASSIST™
Descoperi PWRASSIST™

PWRCORE 12™ PUTERE MARE. DESIGN COMPACT.
PWRCORE 12™ oferă o putere ușoară, perfectă pentru lucrul deasupra capului sau în spații înguste. Experimentați ușurința de manipulare pentru dvs.
Descrierea produsului
Circular de mână fără perii, cu acumulator, pentru un control optim
Circularul de mână fără perii, cu acumulator SKIL 2550 12 V, este ideal pentru tăieturi de precizie cu o adâncime de până la 41 mm. Prezintă un design compact, cu greutate redusă pentru control şi ghidaj optim în timpul lucrărilor de tăiere şi debitare. Motorul fără perii este mai rapid, mai puternic şi este de 10 ori mai durabil în comparaţie cu un motor cu perii. Spotul luminos LED asigură buna vizibilitate a zonei de lucru. Alte caracteristici utile includ frâna electrică pentru un confort suplimentar în timpul lucrului şi blocajul axului pentru a schimba uşor pânza. Pentru durabilitate, acest circular de mână este echipat cu rulmenţi etanşeizaţi. Rulmenţii etanşeizaţi protejează ferăstrăul de praf, crescând durata de viaţă. Pe deasupra, acest circular de mână are o conexiune integrată pentru aspirator pentru un mod de lucru mai curat. SKIL 2550 CA este furnizat cu o pânză de ferăstrău cu vârf de carbură cu 18 dinţi şi un ghidaj paralel. Acumulatorul nu este inclus.
Timp de funcţionare şi durată de viaţă a acumulatorului mai lungi
Această sculă face parte din sistemul SKIL „PWRCore 12™“. Datorită acumulatorilor compacţi cu litiu-ion de 12 V, beneficiaţi de flexibilitate optimă deoarece acumulatorii „PWRCore 12™“ pot alimenta toate sculele „PWRCore“ de 12 V. Sculele „PWRCore 12™“ sunt disponibile cu şi fără acumulatori, ceea ce vă oferă flexibilitatea de a adăuga mai multe scule în gama dumneavoastră fără a fi obligat să cumpăraţi noi acumulatori şi încărcătoare. Acest acumulator conţine, de asemenea, tehnologia „Keep Cool™“, cea mai tare inovaţie a noastră de până acum. „Keep Cool™“ răceşte celulele acumulatorului pentru a preveni supra-încălzirea acestora, ceea ce creşte durata de funcţionare cu până la 25% şi dublează durata de viaţă a acumulatorului!
Specificații
| Performance Level | PERFORMANȚĂ ÎNALTĂ |
|---|---|
| Masa netă fără acumulator | 2.2 kg |
| Diametru pânză ferăstrău | 140 mm |
| Adâncime de tăiere la 90° | 42 mm |
| Adâncime de tăiere la 45° | 30 mm |
| Sursă de alimentare | Acumulator (fără cablu) |
| Viteza fără sarcină (rpm) | 4200 |
| Power Platform | PWRCORE12 |
| Fără perie | Da |
| Warranty | 5 ani garanție pentru unealtă pentru uz casnic, 1 an garanție pentru unealtă pentru uz profesional |
| Lumină LED | Da |
| EAN | 8719643004079 |
| Order Number | SW1E2550CA |
| Diametrul arborelui | 10 mm |
| Presiune a sunetului | 92.5 dB |
| Toleranţă vibraţie (K) | 1.5 m/s² |
| Putere a sunetului | 103.5 dB |
| Toleranţă (K) | 3.0 dB |
| Nivel de vibraţii (tăiere în lemn) | 2.9 m/s² |
| Tensiune (V) | 12 V |
Ambalajul conține
- Fierăstrău circular de mână cu acumulator SKIL 2550, fără perii
- Pânză de ferăstrău cu vârf de carbură (18 dinţi, diametrul de 140 mm, lemn)
- Ghidaj paralel
- Cheie hexagonală
- Manual de utilizare
Documente disponibile pentru acest instrument









































