Akkuiskuporakone



- Iskuporaustoiminto tiilen poraukseen
- Kaksi vaihdetta: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri vääntö vaativiin ruuvaustöihin
- 10 mm:n lukittava yksiote-pikaistukka
- Automaattinen karalukitus tarvikkeiden nopeaan ja helppoon vaihtamiseen
- 23-asentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaukseen sekä yksi asetus normaaliin poraamiseen ja yksi asetus iskuporaamiseen
- 3 toimintoa: ruuvaus, poraus ja iskuporaus
- Toimintatavan valitsimella helppo vaihtaminen ruuvaamisen, poraamisen ja iskuporaamisen välillä
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Akun lataustilan ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kaksivaihteinen litiumioni-akkuiskuporakone
”20V Max” (18 V) SKIL 2844 -akkuiskuporakone on ihanteellinen puun ja metallin sekä jopa muurauksen poraamiseen ja voimaa vaativiin ruuvaustöihin. 23-asentoinen vääntömomentin säätö takaa tarkan soveltumisen ruuvaustöihin, ja lisäksi koneessa on kaksi asetusasento poraustöitä varten. Toimintatavan valitsimella helppo vaihtaa ruuvaamisen, poraamisen ja iskuporaamisen välillä. Kaksi vaihdetta, joten kierrosluku on sopiva nopeaan poraamiseen tai voimaa vaativaan poraamiseen ja ruuvaamiseen. Tässä työkalussa on lukitustoiminnolla varustettu 10 mm:n pikaistukka, joka estää ruuvauskärkeä/terää liukumasta töiden aikana. Automaattinen karalukitus tarvikkeiden helppoon vaihtamiseen. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettavan litiumioniakkuteknologian, tarkan hallinnan takaavan säädettävän nopeuden ja työkohteen erinomaisen näkyvyyden varmistavan LED-valon. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan selvästi, joten ehdit aina ladata akun ajoissa. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 2844 AC:n mukana toimitetaan kaksi ”20V Max” (18 V) 2,0 Ah -akkua, laturi ja kaksipäinen ruuvauskärki.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Porausteho betoniin | 13 mm |
| Kytkinasetus | 23 + 1 + 1 |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Porausteho puuhun | 35 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 10 mm |
| Istukan kapasiteetti | 10 mm |
| Ruuvin kapasiteetti | 8 mm |
| Istukkatyyppi | Single-sleeve keyless |
| Akun kapasiteetti | 2.0 Ah |
| Akkujen lukumäärä | 2 |
| Latausvirta | 0.4 A |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-400/0-1500 |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 50 Nm |
| Akut | Litiumioni |
| Maks. iskunopeus | 6000/22500 IPM |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Nettopaino, sis. akun | 1.4 kg |
| Nettopaino ilman akkua | 1 kg |
| LED-valo | Kyllä |
| Nopeudensäätökytkin | Ei |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Harjaton | Ei |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| EAN | 8719643002648 |
| Order Number | F0152844AC |
| Äänenpaine | 87.5 dB |
| Ääniteho | 98.5 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein poraus) | < 2.5 m/s² |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (betonin iskuporaus) | 12.8 m/s² |
| Latausaika | 5 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 2844 -akkuiskuporakone
- ”20V Max” (18 V) 2,0 Ah -litiumioniakku (2x)
- Laturi
- Kaksipäinen ruuvauskärki
- Käyttöohje


































