Verkkovirtakäyttöinen porakone/ruuvinväännin (Energy)

- Porakone/ruuvinväännin: jatkuva virta, ei akkua, ei latausaikaa
- Kompakti, kevyt muotoilu ja 6 m:n pituinen johto optimaaliseen työskentelymukavuuteen
- Ympäristöystävällisempi kuin vastaavat akkukoneet
- 20-asentoinen VariTorque ruuvien kiinnittämiseen ja täydellinen lukitusasento poraukseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja täydelliseen hallintaan
- Suunnanvaihto ruuvien kiinnitykseen ja irrotukseen
- 10 mm:n kaksoisholkkipikaistukka nopeaan ja helppoon tarvikkeiden vaihtoon
- Ergonominen kahva tasapainoiseen työskentelyasentoon
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Kevyt, verkkovirtakäyttöinen porakone/ruuvinväännin, josta virta ei lopu koskaan
SKIL 6220 -porakone/ruuvinväännin on kompakti ja kevyt porakone/ruuvinväännin, josta virta ei lopu koskaan. Se on verkkovirtakäyttöinen ja näin siis aina käyttövalmis. Laitteen 6 metrin johto takaa äärimmäisen liikkumavapauden ja 10 mm:n kaksiotepikaistukka nopean ja vaivattoman tarvikkeiden vaihdon. 20+1 VariTorque -kytkinasetuksen 20 asentoa mahdollistavat tarkan ruuvien kiinnittämisen, lisäksi se sisältää myös yhden asennon poraustöitä varten. Säädettävä nopeus parantaa monipuolisuutta ja työkalun hallintaa.
Erityisen suuri liikkumavapaus
6 metrin pituinen johto tarjoaa suuren liikkumavapauden. Tämän verkkovirtakäyttöisen porakoneen/ruuvinvääntimen virta ei lopu koskaan Sinun ei koskaan tarvitse olla huolissasi siitä, että laitteen virta ei riitä.
Nopea ja helppo tarvikkeiden vaihto
Porakone/ruuvinväännin on varustettu 10 mm:n kaksiotepikaistukalla nopeaan ja helppoon tarvikkeiden vaihtoon. Kaksioteistukassa on kaksi holkkia; pidät toisesta kiinni samalla kun kierrät toista istukan kiristämiseksi tai löysäämiseksi. 20+1 VariTorque -kytkinasetus mahdollistaa tarkan ruuvien kiinnittämisen, lisäksi se sisältää myös yhden asennon poraustöitä varten.
Säädettävä nopeus takaa parhaan mahdollisen hallinnan
Työkalun säädettävä nopeus mahdollistaa tarkan porauksen ja ruuvauksen – voit säätää nopeutta kytkimen avulla ja pitää työkalun täydellisesti hallinnassa.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Kätevä vasemmalle/oikealle-toiminto mahdollistaa helpon vaihtamisen ruuvien kiinnittämisen ja irrottamisen välillä. Ergonominen muoto takaa erinomaisen käyttömukavuuden.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 27 Nm |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-800 |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Istukkatyyppi | Double-sleeve keyless |
| Ruuvin kapasiteetti | 6 mm |
| Istukan kapasiteetti | 10 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 8 mm |
| Porausteho puuhun | 20 mm |
| Kytkinasetus | 20 + 1 |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Ottoteho | 0.75 A |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364062065 |
| Order Number | F0156220AA |
| Äänenpaine | 75 dB |
| Tärinäarvo | < 2.5 m/s² |
| Ääniteho | 86 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Johdon pituus | 6 m |
Pakkaus sisältää
- SKIL 6220 -porakone/ruuvinväännin
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































