Akkuruuvinväännin/porakone



- Kaksi vaihdetta: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri vääntö vaativiin ruuvaustöihin
- 10 mm:n yksiote-pikaistukka
- Automaattinen karalukitus tarvikkeiden nopeaan ja helppoon vaihtamiseen
- 23-asentoinen vääntömomentin säätö tarkkaan ruuvaamiseen ja lukitusasento poraukseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja tarkkaan hallintaan kaikissa tilanteissa
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Akun lataustilan ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Voimakas kaksivaihteinen litiumioni-akkuruuvinväännin/porakone
”20V Max” (18 V) SKIL 2842 -akkuruuvinväännin/porakoneella suoriudut kaikista kodin töistä, joissa tarvitaan voimaa ruuvaamiseen tai puun ja metallin poraamista. Siinä on kaksi vaihdetta, joten voit käyttää konetta sekä nopeaan poraamiseen että voimaa vaativiin ruuvaustöihin. 23-asentoinen vääntömomentin säätö takaa tarkan soveltumisen ruuvaustöihin, ja lisäksi koneessa on yksi asetusasento poraustöitä varten. Tarvikkeiden vaihtaminen sujuu vaivattomasti automaattisella karalukituksella varustetun 10 mm:n yksiote-pikaistukan ansiosta. Tämä monipuolinen työkalu tarjoaa kaiken tarvitsemasi: luotettava litiumioniakkuteknologia optimoi akun käyttöiän, säädettävä nopeus ja elektroninen jarru varmistavat työkalun täydellisen hallinnan ja LED-valo mahdollistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen. Akun lataustilan patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan selvästi, joten ehdit aina ladata akun ajoissa. Työkalun ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistaa erinomaisen käyttömukavuuden. SKIL 2842 AR toimitetaan kantolaukussa, ja mukana toimitetaan kaksi ”20V Max” (2,0 Ah) -akkua, laturi ja kaksipäinen ruuvauskärki.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kytkinasetus | 23 + 1 |
| Ruuvin kapasiteetti | 8 mm |
| Istukan kapasiteetti | 10 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 10 mm |
| Porausteho puuhun | 35 mm |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Kyllä |
| Istukkatyyppi | Single-sleeve keyless |
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 45 Nm |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-400/0-1500 |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Akut | Litiumioni |
| Akun kapasiteetti | 2.0 Ah |
| Akkujen lukumäärä | 2 |
| Nettopaino ilman akkua | 0.9 kg |
| Nettopaino, sis. akun | 1.4 kg |
| Latausvirta | 0.4 A |
| EAN | 8719643002631 |
| Order Number | F0152842AR |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Ei |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 73 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 2.6 m/s² |
| Ääniteho | 84 dB |
| Latausaika | 5 h |
Pakkaus sisältää
- SKIL 2842 -akkuruuvinväännin/porakone
- Kantolaukku
- ”20V Max” (18 V) 2,0 Ah -litiumioniakku (2x)
- Laturi
- Kaksipäinen ruuvauskärki
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































