”Brushless”-akkukulmahiomakone




- Hiiliharjaton moottori: entistä nopeampi ja voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- Voimakas ”20V Max” (18 V) akkukulmahiomakone helppoon ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys maksiminopeuteen, ei takapotkua
- Ylikuormitussuoja suojaa moottoria
- Uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, ettei työkalu käynnisty automaattisesti, kun akku asetetaan paikoilleen kytkimen ollessa on-asennossa
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Luistamaton, pehmeä kädensija takaa käyttömukavuuden
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

PWRJUMP™
Nopeampi akkujen latausaika vähentää keskeytyksiin kuluvaa aikaa. Lataa SKIL 20V Max PWRCORE 20™ -litiumioniakut nopeasti, niin pääset jatkamaan töitä hetkessä.
Tutustu PWRJUMP™PWRASSIST™
Sinun ei tarvitse rajoittaa SKIL-akkujasi SKIL-sähkötyökalujen käyttöön. PWRASSIST™-akku ja PWRASSIST™-USB-adapteri mahdollistavat puhelimien ja tablettien lataamisen missä tahansa.
Tutustu PWRASSIST™

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Tehokas harjattomalla moottorilla varustettu akkukulmahiomakone
”20V Max” (18V) SKIL 3930 on voimakas, 125mm:n hiomalaikkoja käyttävä akkukulmahiomakone. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. Tämä työkalu on ihanteellinen valinta mukavaan ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen. Tässä akkukulmahiomakoneessa on pehmeä käynnistys ja nopeuden vaiheittainen nosto maksiminopeuteen saakka ilman takapotkua. ”Clic”-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta helposti ilman avainta ja ohjata näin kipinät haluamaasi suuntaan. Sivukahva voidaan säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva varmistavat työnteon mukavuuden. Kätevän karalukituksen ansiosta laikan vaihtaminen on helppoa. SKIL 3930 DA toimitetaan kantolaukussa, johon on pakattu ”20V Max” (18V) 4,0Ah ”KEEPCOOL™”‑akku, ”PWRJUMP™”-laturi ja yksi hiomalaikka.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 4.0 Ah |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Akut | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 8500 |
| Latausvirta | 6 A |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Nettopaino ilman akkua | 1.88 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Laikan Ø maks. | 125 mm |
| Kara | M14 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8719643005144 |
| Order Number | AG1E3930DA |
| Äänenpaine | 81.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 92.5 dB |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 3.9 m/s² |
| Latausaika | 0.83 h |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3930 ‑akkukulmahiomakone
- ”20V Max” 4,0Ah:n ”KEEPCOOL™”‑litiumioniakku
- ”PWRJUMP™”-laturi (3123 AA)
- Kantolaukku
- Laikansuojus
- Hiomalaikka
- Sivukahva
- Tarvikeavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































