Yhdistelmähiomakone (Fox 3-in-1)

- Kolme työkalua yhdessä: kärkihiomakone, tasohiomakone ja epäkeskohiomakone
- Tehokas hiomaliike ja tehokas moottori takaavat nopean, tasaisen poiston
- Sisäänrakennettu pölynpoisto sekä pölynimuriliitäntä parhaimpaan mahdolliseen pölyn keräämiseen ja puhtaampaan työympäristöön
- Kaksi nopeusasetusta kontrolloituun materiaalin poistoon
- Helppo hiomapaperin vaihto tarrakiinnitysjärjestelmän avulla
- Kolmionmuotoista hiomakärkeä voidaan kääntää kahdesti, mikä pidentää käyttöikää
- Monikäyttöinen hiomalautanen laajojen alueiden sekä vaikeapääsyisten kohteiden hiontaan
- Hiomalautasen jarru takaa naarmuttoman hionnan (nopea pysähtyminen ehkäisee työkohteen vaurioitumista, kun työkalusta katkaistaan virta)
- Hioo ja kiillottaa kaarevat ja tasaiset pinnat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Äärimmäisen monipuolinen: kärkihiomakone, tasohiomakone ja epäkeskohiomakone samassa laitteessa
”Fox” 3-in-1 tarjoaa äärimmäisen monipuoliset käyttökohteet yhdistämällä kolme erilaista hiomakonetta yhdeksi työkaluksi: tasohiomakone suurten pintojen hiontaan, epäkeskohiomakone kaarevien pintojen hiontaan ja tehokkaaseen materiaalin poistoon sekä kärkihiomakone nurkkien, reunojen ja muiden vaikeasti saavutettavien kohteiden hiontaan. Yhdistelmähiomakoneessa on voimakas 250 W:n moottori, jolla saat hiontatyösi hoidettua nopeasti. Puhtaamman työympäristön takaamiseksi 3-in-1-yhdistelmähiomakoneessa on sisäänrakennettu pölynpoistojärjestelmä, joka kerää pölyn pölykoteloon sekä pölynimuriliitäntä, joka sopii useimmille vakiokokoisille pölynimureille. ”Fox” 3-in-1 toimitetaan tukevassa laukussa, toimitukseen sisältyy myös kaksi erilaista hiomalautasta ja 10 hiomapaperia.
Voimakas ja äärimmäisen monipuolinen
SKIL 7220 ”Fox” 3-in-1 -yhdistelmähiomakoneen voimakas 250 W:n moottori on yhdistetty värähtelyliikkeeseen tai epäkeskiseen hiomaliikkeeseen valitusta hiomalautasesta riippuen. Pyöreällä hiomalautasella varustettuna yhdistelmähiomakoneen hiomaliike on epäkeskinen, jolloin se soveltuu ihanteellisesti nopeaan materiaalin poistoon suurilta pinnoilta sekä kaarevien pintojen hiontaan. Kolmionmuotoisella hiomakärjellä varustettuna hiomakoneen liike on värähtelevä, mikä mahdollistaa suurten pintojen viimeistelyn sekä nurkkien, reunojen ja muiden vaikeasti saavutettavien kohteiden hiomisen. Hiomalautasten vaihto sujuu helposti patentoidun yhden ruuvin järjestelmän ansiosta. Kaksi nopeusasetusta mahdollistavat nopeuden valitsemisen suoritettavan työn mukaan: valitse alhainen nopeus kontrolloituun materiaalin poistoon herkiltä pinnoilta (esim. maalia poistaessasi) tai suuri nopeus nopeaan materiaalin poistoon.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Yhdistelmähiomakoneessa on sisäänrakennettu pölynpoistojärjestelmä, joka kokoaa pölyn pölykoteloon mahdollistaen siistimmän työskentelyn. Sisäänrakennettu pölynimuriliitäntä sopii useimmille vakiokokoisille pölynimureille, niin että sinun on helppo pitää työympäristösi puhtaana. Jarrutustoiminto estää työstettävän kappaleen vaurioitumisen asettaessasi työkalun sen päälle tai poistaessasi sen. ”Fox” 3-in-1 toimitetaan tukevassa laukussa, toimitukseen sisältyy myös kaksi hiomalautasta ja 10 hiomapaperia.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364064700 |
| Order Number | F0157220AC |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Jännite ja taajuus | 230-240V/50-60Hz |
| Käännettävän kärjen koko | 92 mm |
| Kokonaishiomapinta | 151 x 102 mm mm |
| Hiomapyörö Ø | 125 mm |
| Hiomaliikkeet | 19.000-26.000 p.m. |
| Ottoteho | 250 W |
| Äänenpaine | 75 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 10.7 m/s² |
| Ääniteho | 86 dB |
Pakkaus sisältää
- Hiomalautanen (pyöreä)
- Hiomalautanen (kulmikas)
- Pölykotelo
- Käännettävä kolmiokärki
- Hiomapyörö (5x)
- Hiomapaperi (5x)
- Työkalulaukku
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta







































