Tasohiomakone

- Paineenilmaisimen LED-merkkivalot ilmoittavat, kun käytät liikaa painetta. Anna työkalun tehdä työt!
- Tehokas hiomaliike ja tehokas moottori takaavat nopean, tasaisen poiston
- Sisäänrakennettu pölynimutoiminto ja kaksinkertainen pölynpoistojärjestelmä mahdollistavat siistimmän työskentelyn
- Hiomapaperien helppo valinta: paperin kiinnitys tarrakiinnityksellä tai kiinnityspannoilla
- Ergonominen muotoilu ja pehmustettu kahva takaavat työskentelymukavuuden
- Vähämeluinen ja -tärinäinen
- Työkalun päällä oleva käyttökytkin helpottaa käyttöä
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Tuotteen kuvaus
Erittäin voimakas, paineenilmaisimella varustettu tasohiomakone
SKIL 7366 -tasohiomakoneessa on erittäin voimakas 240 W:n moottori ja suuri värähtelyliikkeen halkaisija, mikä mahdollistaa esimerkiksi ovien, pöytien, aitojen ja vajojen vaivattoman hionnan. Paineenilmaisinteknologia ilmoittaa selkeästi, mikä on oikea työkaluun kohdistettava paine parhaan mahdollisen hiomajäljen aikaansaamiseksi. Voit myös pitää työympäristösi siistimpänä sisäänrakennetun, pölykotelolla ja pölysuodattimella varustetun pölynpoistojärjestelmän ansiosta. SKIL 7366 tarjoaa kaksi erilaista kiinnitysmahdollisuutta kiinnityspantojen ja tarrakiinnityksen kanssa, joten voit käyttää siinä joko tavallisia tai tarrrakiinnitteisiä hiomapapereita. Tasohiomakone toimitetaan tukevassa laukussa ja toimitukseen sisältyy 30 hiomapaperia.
Paineenilmaisin takaa tasaiset lopputulokset
Parhaan mahdollisen, täydellisen sileän hiomajäljen aikaansaamiseksi on tärkeää kohdistaa työkaluun sopivasti painetta. SKIL tietää, että tarkalleen oikean paineen kohdistaminen työkaluun on vaikeaa ja on kehittänyt ainutlaatuisen paineenilmaisinteknologian, joka tekee sen mahdolliseksi. Paineenilmaisimen LED-merkkivalot ilmoittavat välittömästi, kun käytät liikaa painetta, niin että saat aina juuri haluamasi, täydellisen tasaiset tulokset.
Sisäänrakennettu pölysuodatinjärjestelmä mahdollistaa siistimmän työskentelyn
Tässä tasohiomakoneessa on sisäänrakennettu pölynpoistojärjestelmä, joka kokoaa pölyn jalassa sijaitsevien tuuletusaukkojen kautta. Helposti tyhjennettävässä, läpinäkyvässä pölykotelossa on pölysuodatin, joka varmistaa, että pienimmätkin pölyhiukkaset suodatetaan ilmasta - tuloksena on siistimpi työympäristö.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Tasohiomakoneen ergonominen muotoilu ja mukava pehmustettu kahva mahdollistavat työkalun optimaalisen hallinnan. Ergonominen käyttökytkin sijaitsee tasohiomakoneen päällä, joten se on helposti sekä oikea- että vasenkätisten tavoitettavissa. Laadukkaat pölysuojatut kuulalaakerit pitävät pölyn poissa työkalun herkistä sisäosista pidentäen näin sen käyttöikää. Tasohiomakoneen 2,75 metrin pituinen virtajohto takaa miellyttävän liikkumavapauden. SKIL 7366 toimitetaan tukevassa laukussa ja toimitukseen sisältyy kuusi karkeuden 60, neljätoista karkeuden 120 ja kymmenen karkeuden 180 hiomapaperia.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| EAN | 8710364039456 |
| Order Number | F0157366AC |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Jännite ja taajuus | 230-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 240 W |
| Hiomaliikkeet | 26000 p.m. |
| Hiomapinta | 92 x 185 mm mm |
| TavItem attributeisen hiomapaperin koko | 93 x 230 mm mm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Hiomapaperin koko, Velcro | 93 x 186 mm mm |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 85 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 12.8 m/s² |
| Ääniteho | 96 dB |
Pakkaus sisältää
- Pölykotelo
- Kestävä muovikotelo
- 30 hiomapaperia (15 tarrakiinnitteistä, 15 tavallista)
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































