Viimeistelyleikkuri

- SKILin ainutlaatuinen, tilaasäästävä ”EASY STORAGE” (HELPPO SÄILYTYS) -kahvamuotoilu, jonka avulla työkalu on kätevä ripustaa mukana tulevaan SKIL-säilytyspitimeen
- Tehokas 1000 W:n moottori kaikkiin ruohon viimeistelykohteisiin
- Suuri, 35 cm:n leikkuualue
- Ergonominen muotoilu (moottori lähellä kädensijaa) takaa täydellisen tasapainon
- Teleskoopinen korkeudensäätö, joka lisää yksilöllistä käyttömukavuutta
- Toinen säädettävä kädensija parantamaan hallintaa
- Leikkuujärjestelmä kahdella korkealaatuisella siimalla nopeaan ja täydelliseen viimeistelemiseen
- Automaattinen siimansyöttö helppoon käyttöön
- 180 astetta säädettävä leikkurin pää helppoon nurmikon rajaukseen
- Sisäänvedettävä kasvien suojain takaa tarkan trimmauksen
- Johdon pidike, joka estää johdon tai työkalun vahingoittumisen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Voimakas viimeistelyleikkuri nopeaan ja tehokkaaseen viimeistelyyn
SKIL 0731 -viimeistelyleikkuri suoriutuu yhtä nopeasti ja tehokkaasti raskaistakin töistä, kuten pitkän tai karkean nurmikon ja rikkakasvien katkaisu, kuin normaaleista nurmikon reunojen ja rajojen viimeistelystäkin. 1 000 W:n moottorin ja laadukkaan kahden siiman leikkuujärjestelmän ansiosta suoriudut leikiten kaikista puutarhan viimeistelytöistä. SKILin ainutlaatuisen ”Easy Storage (helppo säilytys)” -muotoilun ansiosta viimeistelyleikkuri tarvitsee vain hyvin vähän säilytystilaa käytön jälkeen. Viimeistelyleikkurin mukana toimitetaan kolme siimarullaa.
Erinomainen tasapaino ja automaattinen siimansyöttö
SKIL 0731 -viimeistelyleikkurin harkittu moottorin rakenne, säädettävä toinen kädensija ja kahden siiman leikkuujärjestelmä takaavat täydellisen tasapainon ja leikkurin erinomaisen käsiteltävyyden. 35 cm leikkuualueen ansiosta selviydyt töistä nopeasti, vaikka viimeisteltävänä olisi suurempiakin alueita. Automaattisen siimansyötön ansiosta siimaa ei tarvitse käsitellä manuaalisesti ja kaksi 4,5 metrin siimaa mahdollistavat keskeytymättömän työskentelyn pidempään. Näiden aikaa säästävien ominaisuuksien ansiosta voit keskittyä täydellisesti viimeistelytöihisi.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Työskentelymukavuuden parantamiseksi viimeistelyleikkurissa on teleskooppikädensija, niin että jokainen käyttäjä löytää itselleen parhaiten sopivan työskentelyasennon. 180 astetta säädettävä leikkurin pää mahdollistaa vaivattoman pystysuuntaisten reunojen leikkauksen, niin että voit antaa puutarhallesi helposti viimeisen silauksen. Ja mikä parasta, viimeistelyleikkuri on varustettu kasvien suojaimella, joka takaa tarkan trimmauksen ilman että sinun tarvitsee pelätä vahingoittavasi kasvejasi ja kukkiasi.
Miellyttävä ”Easy Storage” (helppo säilytys) -ratkaisu
Työkalu kuuluu SKILin kätevien, aikaa säästävien puutarhatyökalujen valikoiman ”Urban Series” -sarjaan. Kaikki ”Urban Series” -työkalut on varustettu SKILin ainutlaatuisella ”Easy Storage (helppo säilytys)” -ratkaisulla, mikä merkitsee sitä, että ne on helppo laittaa säilytykseen ja tarvitsevat vain äärimmäisen vähän säilytystilaa. Tässä viimeistelyleikkurissa on ”Easy Storage” -koukku, josta työkalu on helppo ripustaa seinään.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 7000 |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 1000 W |
| Ruohonleikkuujärjestelmä | 2-siimajärjestelmä |
| Ruohonleikkuun halkaisija | 35 cm |
| Korkeuden säätö | 110-120 cm |
| Siiman syöttöjärjestelmä | Automaattinen |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364065660 |
| Order Number | F0150731AA |
| Äänenpaine | 84 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 1 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 2.9 m/s² |
| Ääniteho | 95 dB |
Pakkaus sisältää
- 3 x rulla, 9 metriä siimaa (2x4,5)
- SKIL-säilytyspidinmoduuli
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































