Lehtipuhallin/-imuri

- Skilin ainutlaatuisen ”Easy Storage (helppo säilytys)” -ominaisuuden avulla työkalu on kätevä ripustaa mukana tulevaan SKIL-säilytyspitimeen
- Helppo ohjata ainutlaatuisten kääntyvien pyörien ansiosta
- Monitoiminen lehtipuhallin ja -imuri sekä silppuri yhdessä
- Helppo tilan vaihto yksinkertaisella kierrettävällä nupilla
- Tehokas silppuri pienentää roskien tilavuuden 10 : 1
- Tehokas moottori sekä puhallukseen että imuun
- Ergonomiset kahvat takaavat työskentelyn parhaan mahdollisen hallinnan
- Olkahihna parantaa työskentelymukavuutta
- Tilava helposti tyhjennettävä keräilypussi
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Puutarhajätteiden vaivaton siivoaminen
SKIL 0792 -lehtipuhallin on kätevä ”kaksi yhdessä” -puhallin ja imuri, joka on varustettu silppuamistoiminnolla. Lehtipuhaltimessa on ainutlaatuinen, kääntyvä etupyörä, joka parantaa sen ohjattavuutta. Laitteen 2 800 W:n moottorin ansiosta saat siivottua kaupunkipuutarhasi nopeasti lehdistä ja muista puutarhajätteistä. Suurella toimintokytkimellä voit muuttaa puhaltimen silmänräpäyksessä imuriksi ja päinvastoin. Sisäänrakennettu silppuri pienentää puutarhajätteet, jotka kootaan tämän jälkeen tukevaan 45 litran pussiin. Skilin ainutlaatuisen ”Easy storage (helppo säilytys)” -muotoilun ansiosta lehtipuhallin tarvitsee vain hyvin vähän säilytystilaa käytön jälkeen.
Tehokas ilmavirta sekä puhallukseen että imuun
Lehtipuhaltimessa on voimakas moottori, jonka avulla se poistaa tehokkaasti pudonneet lehdet ja muut puutarhajätteet puhallusnopeuden ollessa 270 km/h ja imutehon 13 m3 minuutissa. Kun olet puhaltanut kaikki puutarhajätteet siistiksi pinoksi, voit siivota pinon pois kätevällä imutoiminnolla. Työkalulle ei tarvitse tehdä monimutkaisia toimenpiteitä lehtipuhaltimen muuttamiseksi imuriksi – sinun ei tarvitse kuin kääntää kytkin toiseen asentoon. SKIL 0792 -laitteen sisäänrakennettu silppuri vähentää puutarhajätteiden tilantarpeen minimiin silppuamissuhteella 10:1, niin että ne on helppo hävittää.
Soveltuu erinomaisesti kaupunkiympäristöön helpon ohjattavuutensa ansiosta
SKIL 0792 -lehtipuhaltimessa on ainutlaatuinen, kääntyvä etupyörä, joka parantaa sen ohjattavuutta. Ei enää raskasta nostelua tai vaivalloista kääntymistä, eikä puutarhassa olevien esineiden ympäriltä puhdistaminen ole vielä milloinkaan ollut näin helppoa. Kaksi ergonomista kahvaa ja olkahihna takaavat optimaalisen työskentelymukavuuden ja helpottavat liikkumista.
Miellyttävä ”Easy Storage” (helppo säilytys) -ratkaisu
Työkalu kuuluu Skilin kätevien, aikaa säästävien puutarhatyökalujen valikoiman ”Urban Series” -sarjaan. Kaikki ”Urban Series” -työkalut on varustettu Skilin ainutlaatuisella ”Easy Storage (helppo säilytys)” -ratkaisulla, mikä merkitsee sitä, että ne on helppo laittaa säilytykseen ja tarvitsevat vain äärimmäisen vähän säilytystilaa. Lehtipuhaltimessa on ”Easy Storage” -kahva, josta työkalu on helppo ripustaa seinään.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ottoteho | 2800 W |
| Keräyspussin kapasiteetti | 45 l |
| PuhItem attributeusnopeus | 270 km/h |
| Imuteho | 13 m³/min |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364076468 |
| Order Number | F0150792AA |
| Äänenpaine | 80 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 2.8 m/s² |
| Ääniteho | 100 dB |
Pakkaus sisältää
- SKIL 0792 -lehtipuhallin
- Keräyspussi
- Olkahihna
- Kääntyvä pyörä
- SKIL-säilytyspidinmoduuli
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































