”Brushless”-akkulehtipuhallin




- Harjattomalla moottorilla varustettu tehokas akkulehtipuhallin ”20V Max” (18 V) litiumioni kuivien ja kosteiden lehtien puhaltamiseen
- Hiiliharjaton moottori: entistä nopeampi ja voimakkaampi ja pidentää käyttöiän kymmenkertaiseksi
- Aksiaalinen puhallin, jonka ilmantuotto on 680 m³/h ja maks. puhallusnopeus 160 km/h. Sopii suurten pinta-alojen puhdistamiseen
- Nopeudensäädin varmistaa optimaalisen ohjauksen ja tarjoaa lisää puhallusvoimaa vaikeapääsyisissä kohdissa
- Suuri putki ja irrotettava puhallussuutin takaavat voimakkaan ilmavirran ja helpon säilytyksen
- Kevyt ja ergonominen malli, jota voi käyttää yhdellä kädellä
- ”Easy Storage” -ominaisuus säästää säilytystilaa ja mahdollista työkalun kätevän säilytyksen
- Mukana tulevan ”Easy storage” (helppo säilytys) -moduulin voi jatkaa käteväksi säilytyspidinjärjestelmäksi, johon voi ripustaa myös muita SKIL-puutarhatyökaluja
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Patentoitu ilmaisin näyttää akun lataustilan kätevästi
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Easy storage
Epäjärjestys heikentää suorituskykyä, joten kaikki SKIL-puutarhatyökalut on varustettu tilaa säästävällä Easy Storage -ratkaisulla.
Tutustu Easy storage
Tuotteen kuvaus
”Brushless”-akkulehtipuhallin kuivien ja kosteiden lehtien puhaltamiseen
”20V Max” (18 V) SKIL 0330 on harjattomalla moottorilla varustettu akkulehtipuhallin, joka sopii erinomaisesti kuivien ja kosteiden lehtien puhaltamiseen. Harjaton moottori on nopeampi ja vahvempi, ja kestää kymmenen kertaa kauemmin kuin vastaava harjallinen moottori. Tämä työkalu on varustettu tehokkaalla aksiaalisella puhaltimella. Se varmistaa suuren 680 m3/h ilmantuoton ja uskomattoman voimakkaan maks. 160 km/h puhallusnopeuden. Voit maksimoida SKIL 0330:n puhallusnopeuden asentamalla vakiovarustukseen kuuluvan puhallussuuttimen. Työkalun lisäetuihin kuuluu sen keveys ja ergonomisuus. Siksi sitä voi ohjata kätevästi yhdellä kädellä. Ainutlaatuisen SKIL ”Easy Storage” -ominaisuuden ansiosta työkalu tarvitsee vain vähän säilytystilaa. SKIL 0330 AC:n vakiovarustukseen kuuluu yksi ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah ”Keep Cool™” -akku, pikalaturi, lakaisusuutin ja ”Easy Storage” -säilytyskoukku.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| PuhItem attributeintyyppi | Aksiaalivirtauspuhallin |
| Ilmamäärä | 680 m³/min |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Akun kapasiteetti | 2.5 Ah |
| Nettopaino, sis. akun | 2.3 kg |
| Nettopaino ilman akkua | 1.9 kg |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Latausvirta | 2.4 A |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Akut | Litiumioni |
| Muuttuva nopeus | Yes |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| Harjaton | Kyllä |
| EAN | 8719643003829 |
| Order Number | GB1E0330AC |
| Äänenpaine | 88.9 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | < 2.5 m/s² |
| Ääniteho | 99.2 dB |
| Poikkeama (K) | 2.0 dB |
| Latausaika | 1.25 h |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 0330 -akkulehtipuhallin
- ”20V Max” (18 V) 2,5 Ah:n ”KEEPCOOL™”-litiumioniakku (1 kpl)
- Laturi (3122 AA)
- Puhallussuutin
- ”Easy Storage” ‑säilytyskoukku
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta





































