Pensasleikkuri

- SKILin ainutlaatuinen ”EASY STORAGE” (HELPPO SÄILYTYS) -kahvamuotoilu, jonka avulla työkalu on kätevä ripustaa mukana tulevaan SKIL-säilytyspitimeen
- Mukana tulevan ”EASY STORAGE” (HELPPO SÄILYTYS) -moduulin voi jatkaa käteväksi säilytyspidinjärjestelmäksi, johon voi ripustaa myös muita SKIL-puutarhatyökaluja
- Tehokas 450 watin:n moottori useimpiin leikkauskohteisiin
- Toinen ”COMFORT GRIP” (MUKAVA OTE) -kädensija parantaa hallintaa
- Timanttihiotut, laserleikatut hiiliterästerät
- ”GRIP CUT” (TARTUNTALEIKKAUS)-toiminto estää oksien liukumisen pois terien välistä
- Terän kärkisuojus estää terän kärjen vahingoittumisen
- Ergonominen muotoilu optimaaliseen tasapainoon ja erinomaiseen käsiteltävyyteen
- Kevyttä ja mukavaa leikkaamista vaaka- ja pystytasossa
- Suuret, vähävastuksiset kytkimet parhaaseen käyttömukavuuteen
- Johdon pidike, joka estää johdon tai työkalun vahingoittumisen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Pensaiden ja pensasaitojen vaivaton leikkuu
SKIL 0740 on voimakas 450 W:n pensasleikkuri, joka soveltuu ihanteellisesti pensaiden ja pensasaitojen leikkaukseen kaupunkiympäristössä. Pensasleikkurissa on suuret kädensijat, jotka mahdollistavat yhdessä laitteen ergonomisen rakenteen kanssa vaivattoman leikkauksen vaaka- ja pystysuunnassa parhaiden tulosten saavuttamiseksi. SKILin ainutlaatuisen ”Easy storage (helppo säilytys)” -muotoilun ansiosta pensasleikkuri ei tarvitse juuri lainkaan säilytystilaa käytön jälkeen.
Turvallinen karsinta kätevän tartuntaleikkaustoiminnon ansiosta
450 W:n pensasleikkurissa on laadukas terä, jossa on karkaistut, laserleikatut, timanttihiotut hiiliteräshampaat. 52 cm:n terä yltää pitkälle, niin että saat leikattua pienet ja keskisuuret pensasaidat tehokkaasti. SKILin hyödyllisen tartuntaleikkaustoiminnon ansiosta risut ja halkaisijaltaan korkeintaan 14 mm:n kokoiset oksat pysyvät tukevasti terien välistä.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Laitteen ergonominen muotoilu, pehmustettu takakädensija ja mukava ote -kädensija – kätevä toinen kädensija – takaavat ehdottoman käyttömukavuuden. Pensasleikkurin kevyen rakenteen johdosta sitä on helppo käyttää joka asennossa, myös pään yläpuolella tehtävissä töissä. Terän kärkisuojuksen ansiosta voit käyttää pensasleikkuria myös seinien vierellä tai maan lähellä. Suojus estää terän kärjen vaurioitumisen pensasleikkurin osuessa kovaan pintaan.
Miellyttävä ”Easy storage (helppo säilytys)” -ratkaisu
Työkalu kuuluu SKILin kätevien, aikaa säästävien puutarhatyökalujen valikoiman ”Urban Series” -sarjaan. Kaikki ”Urban Series” -työkalut on varustettu SKILin ainutlaatuisella ”Easy Storage (helppo säilytys)” -ratkaisulla, mikä merkitsee sitä, että ne on helppo laittaa säilytykseen ja tarvitsevat vain äärimmäisen vähän säilytystilaa. Pensasleikkurissa on ”Easy Storage” -koukku, josta työkalu on helppo ripustaa seinään.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Jännite ja taajuus | 230-240V/50-60Hz |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Ottoteho | 450 W |
| Terän pituus | 52 cm |
| Iskuluku kuormittamattomana | 3200 |
| Teräväli | 14 mm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364051892 |
| Order Number | F0150740AA |
| Äänenpaine | 80 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 3.3 m/s² |
| Ääniteho | 100 dB |
Pakkaus sisältää
- SKIL-säilytyspidinmoduuli
- Teräsuojus
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































