Linjalaser

- Erittäin toiminnallinen itsevaaituksen sekä kaltevuustilan ansiosta
- Yksi työkalu kaikkiin vaaitustöihin yhden vaaka- ja kahden pystysuoran linjan ansiosta
- Toinen pystysuora linja 90 asteen kulmien helppoon määritykseen
- Automaattinen itsevaaitus nopeaan ja tarkkaan työskentelyyn ilman manuaalista suuntausta
- 1/4" jalustakierre helppoon kiinnitykseen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Linjalaser yhdellä vaakasuuntaisella ja kahdella pystysuuntaisella linjalla
SKIL 0516 -linjalaserissa on kolme toimintatilaa, joilla voidaan heijastaa vaaka- ja pystysuuntaisia sekä ristilaserlinjoja. Sillä voidaan heijastaa myös toinen pystysuuntainen linja 90° kulmien helpoksi määrittämiseksi. Tässä monipuolisessa työkalussa on itsevaaitustila, joka vaaittaa heijastetut linjat automaattisesti työkappaleeseen. Työskennellessäsi sellaisten tee se itse -projektien parissa, jotka eivät vaadi vaaitettua heijastamista, voit lukita laserin helposti kytkimestä. Näin voit heijastaa viistoja viivoja, esimerkiksi porraskaiteiden asentamiseksi. 10 metrin työskentelyalueensa ansiosta SKIL 0516 on ihanteellinen apuväline lattioiden laatoituksen, seinien koristelun tai hyllyjen ripustamisen kaltaisiin tee se itse -töihin. Tämän linjalaserin mukana toimitetaan neljä AA-paristoa, niin että voit aloittaa työt saman tien!
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| EAN | 8710364063994 |
| Order Number | F0150516AB |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Itsevaaitusalue | +/- 4° ° |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Työskentelyalue | 10 m |
| Vaaitusaika | 6 sec s |
| Automaattinen vaaitus | Kyllä |
| Virtalähde | 4x AA (LR6) / 1,5V |
| Käyttölämpötila | -1°C - +40°C °C |
| Suurin antoteho | < 1 mW |
| Vaaitustarkkuus | 5 mm/m |
| Lasertyyppi | 635 nm |
| Laserluokka | 2 |
Pakkaus sisältää
- SKIL 0516 -linjalaser
- 4 x AA (LR6) -paristoja
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































