Kulmahiomakone

Rajoitettu erä
- Äärimmäisen tehokas 2200 watin moottori vaativimpiin töihin
- Sivukahva jossa VRS+; ainutlaatuinen ja ylivertainen tärinänvaimennusjärjestelmä
- Käännettävä takakahva ja kolme sivukahvan asentoa takaavat parhaan mahdollisen otteen
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys enimmäisnopeuteen, ei takapotkua
- Ylikuormitussuoja suojaa moottoria
- Vakionopeuselektroniikka varmistaa tehokkuuden vaativissakin töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Pölysuojatut kuulalaakerit takaavat pitkän käyttöiän ja vinohampaiset hammaspyörät voiman ja alhaisen melutason
- Ohut ja kestävä metallinen vaihteistokotelo takaa helpon käytön ahtaissakin tiloissa
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Luistamaton, pehmeä kädensija takaa käyttömukavuuden
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.
Tuotteen kuvaus
Erittäin tehokas kulmahiomakone, jossa on ainutlaatuinen tärinänvaimennusjärjestelmä VRS+
9791 kulmahiomakone 230 mm laikalla kuuluu SKIL XP Pro -sarjaan. Nämä työkalut tarjoavat poikkeuksellista suorituskykyä vaativiin projekteihin ja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. SKIL 9791 on erittäin tehokas kulmahiomakone, joka on varustettu 2200 W moottorilla, mikä tekee siitä ihanteellisen vaativimpiin katkaisu-, hionta- ja ruosteenpoistotöihin. Se on varustettu VRS+ sivukahvalla, jossa on vastapaino, joka voi liikkua kaikkiin suuntiin. Tämä dynaaminen vaimennin vähentää tärinän absoluuttiseen minimiin. Työtehtävästä riippuen voit helposti säätää sekä taka- että sivukahvan useisiin mukaviin asentoihin. Tässä työkalussa on elektroninen pehmeä käynnistys, joka säätää nopeuden automaattisesti, sekä vakioelektroniikka, joka varmistaa tehokkuuden myös suuremmalla kuormituksella. Clic-järjestelmä mahdollistaa suojuksen helpon säätämisen ilman avainta, joten voit ohjata kipinät haluttuun suuntaan. Suorituskykyä korostavat karkaistut vinohampaiset hammaspyörät, jotka takaavat suuremman vääntömomentin, pidemmän käyttöiän ja alhaisemman melutason työn aikana. Laikkojen vaihtaminen on helppoa kätevän karalukitusjärjestelmän ansiosta.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | EDISTYNYT SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 6600 |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 2200 W |
| Laikan Ø maks. | 230 mm |
| Kara | M14 |
| Kapea takakahva | Ei |
| EAN | 8719643003409 |
| Order Number | AG1E9791AB |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 90.73 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 101.73 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 6.48 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 9791 -kulmahiomakone
- Laikansuojus
- ”VRS+” sivukahva
- Tarvikeavain
- Laippasarja
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































