Kulmahiomakone

Rajoitettu erä
- Tehokas 720 W:n moottori täydellisiin leikkaus-, hionta- ja ruosteenpoistotuloksiin
- Kahvakytkimen ansiosta erinomainen käyttää; käyttö vaatii vähän voimaa, ja työkalu pysähtyy kytkimen vapauttamisen myötä
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Avaimen säilytyspaikka sivukahvassa
- Pölysuojatut kuulalaakerit takaavat pitkän käyttöiän ja vinohampaiset hammaspyörät voiman ja alhaisen melutason
- Ohut ja kestävä metallinen vaihteistokotelo takaa helpon käytön ahtaissakin tiloissa
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Tuotteen kuvaus
Tehokas kulmahiomakone jossa käyttöä helpottava kahvakytkin
SKIL 9131 on tehokas, 125 mm:n hiomalaikkoja käyttävä kulmahiomakone. 720-wattisella moottorilla tämä työkalu selviytyy mainiosti katkaisu- ja hiontatöistä sekä ruosteenpoistosta. Tässä kulmahiomakoneessa on hallittavuutta parantava ja kätevä käyttökytkin kahvassa. Sen käyttö vaatii vähän voimaa, ja työkalu pysähtyy heti kytkimen vapauttamisen myötä. ”Clic”-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta helposti ilman avainta, joten pystyt ohjaamaan kipinät haluamaasi suuntaan. Sivukahvaan sijoitetun avaimen säilytystilan ansiosta tarvikkeiden vaihtoa varten tarvittava avain on aina helposti saatavilla. Sivukahva voidaan säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Tässä työkalussa on pölysuojatut kuulalaakerit ja vinohampaiset hammaspyörät, jotka takaavat voimakkaamman väännön, pitemmän käyttöiän ja alhaisemman melutason työskentelyn aikana. Kapea ja kestävä metallinen vaihteistokotelo tekee kulmahiomakoneen käsittelystä helppoa myös ahtaissa paikoissa työskenneltäessä. Kätevän karalukituksen ansiosta laikan vaihtaminen on helppoa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 12000 |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 720 W |
| Laikan Ø maks. | 125 mm |
| Kara | M14 |
| Kapea takakahva | Ei |
| EAN | 8719643000378 |
| Order Number | AG1E9131AA |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 87 dB |
| Ääniteho | 98 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 7.7 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 9131 -kulmahiomakone
- Laikansuojus
- Sivukahva
- Tarvikeavain
- Laippasarja
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta



































