Kulmahiomakone

Rajoitettu erä
- Tehokas 800 W:n moottori täydellisiin leikkaus-, hionta- ja ruosteenpoistotuloksiin
- Ergonominen muotoilu ja kolme sivukahvan asentoa takaavat parhaan mahdollisen otteen
- Clic-järjestelmällä varustettu turvasuojus voidaan säätää muutamassa sekunnissa jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Helppo käsitellä kevyen painon ja kompaktin rakenteen ansiosta
- Kolmen metrin johto antaa lisää liikkumavapautta
- Suuri kytkin optimaaliseen käyttömukavuuteen
- Karkaistut vinohampaiset hammaspyörät takaavat alhaisemman melutason, kovemman väännön ja työkalun pidemmän käyttöiän
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- M14-kara Clic-laipalle
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Voimakas kulmahiomakone ergonomisella, kapealla takakahvalla
SKIL 9008 -kulmahiomakoneessa on voimakas 800 W:n moottori, jossa riittää voimaa lukuisiin leikkaus- ja hiontatöihin. Kulmahiomakone on ergonomisesti muotoiltu ja sen kapea takakahva takaa tukevan otteen ja työkalun optimaalisen hallinnan. Sivukahva voidaan säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Suojuksen säätö onnistuu helposti ilman avainta Clic-järjestelmän ansiosta. Kulmahiomakoneessa voidaan käyttää 125 mm:n hiomalaikkoja.
Hyvä teho
SKIL 9008 -kulmahiomakoneen voimakas 800 W:n moottori suoriutuu erinomaisesti kaikista yleisimmistä leikkaus- ja hiontatöistä. Työkalun hyvää suorituskykyä tehostavat karkaistut vinohampaiset hammaspyörät, jotka takaavat voimakkaamman väännön, pidemmän käyttöiän ja alhaisemman melutason työskentelyn aikana. Tukeva metallinen vaihdelaatikko parantaa kulmahiomakoneen kestävyyttä.
Nopea tarvikkeiden vaihto
Karalukitusjärjestelmä mahdollistaa nopean ja vaivattoman tarvikkeiden vaihdon. Sinun ei tarvitse kuin lukita kara painamalla lukituspainiketta ja vaihtaa tarvikkeet toimitukseen sisältyvää tarvikeavainta käyttäen.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
Kulmahiomakoneen erityisen suuri virtakytkin takaa paremman työskentelymukavuuden. ”Clic”-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta helposti ilman avainta ja ohjata näin kipinät haluamaasi suuntaan. Voit säätää kulmahiomakoneen sivukahvaa vaivattomasti kolmeen eri asentoon saadaksesi paremman otteen työkalusta leikatessasi tai hioessasi. Kulmahiomakoneen kolmen metrin pituinen virtajohto mahdollistaa suuren työskentelyalan.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 12000 |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 800 W |
| Laikan Ø maks. | 125 mm |
| Kara | M14 |
| Kapea takakahva | Kyllä |
| EAN | 8710364073726 |
| Order Number | F0159008AA |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| Äänenpaine | 90.9 dB |
| Ääniteho | 101.9 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 11.8 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 9008 -kulmahiomakone
- Laikansuojus
- Sivukahva
- Tarvikeavain
- Laippasarja
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































