Seinähiomakone

- Tehokas 600 W:n moottori mahdollistaa kipsilevyjen nopean hionnan ja pitkän käyttöiän
- Teleskooppijärjestelmällä työkalun voi pidentää enintään 165 cm:n pituiseksi
- Mukana lisäkahva, jolla työkalun voi pidentää jopa 220 cm:n pituiseksi (ihanteellinen kattojen ja korkeiden seinien käsittelyyn)
- Liikkuva hiomapohja säätää itsensä automaattisesti pinnan mukaisesti kaikilla työskentelykorkeuksilla
- Mukana pölynimuriletku (pituus 4 m) pölyttömään työskentelyyn ammatimaiseen pölynimuriin liitettynä
- Taitettava letku mahdollistaa työkalun kätevän kuljetuksen ja kompaktin säilytyksen
- Nopeuden esivalinta takaa parhaan mahdollisen hallinnan
- Pölysuojatut kuulalaakerit ja vinohampaiset hammaspyörät parantavat työkalun kestävyyttä
- Pehmustettu kädensija takaa mukavuuden
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Tehokas väliseinien hiomakone, joka voidaan pidentää jopa 220 cm:n pituiseksi
SKIL Masters 7520 on erittäin tehokas 600 W:n väliseinien hiomakone, joka toimitetaan tukevassa SKIL Masters -laukussa. Toimitukseen sisältyy 6 hiomapaperia,lisäkahva, neljän metrin pölynimuriletku, kolme pölynimuriliitintä ja ruuvinväännin. Työkalu soveltuu ihanteellisesti seinien ja lattioiden hiomiseen ennen maalin tai lakan levittämistä sekä kipsilevyjen hienohiontaan. SKIL Masters 7520 -hiomakoneessa on suuri 225 mm:n hiomapinta, joka mahdollistaa suurten pintojen nopean ja vaivattoman hionnan. Teleskooppikahvan ja lisäkahvan avulla työkalun voi pidentää jopa 220 cm:n pituiseksi, niin että ulotut sillä helposti myös seinien yläosaan ja kattoon. Irrottamalla hiomalautasen suojuksen etuosan voit myös hioa reunoja. Nopeudensäätötoiminnon avulla voit mukauttaa työkalun nopeuden kulloiseenkin työhön sopivaksi samalla kun vakionopeuselektroniikka varmistaa nopeuden pysymisen samana työkaluun kohdistamastasi paineesta riippumatta, mikä takaa tasaiset tulokset. Liikkuva hiomapohja säätää itsensä automaattisesti pinnan mukaisesti kaikilla työskentelykorkeuksilla. Neljän metrin pituinen pölynimuriletku voidaan liittää pölynimuriin toimitukseen sisältyvillä liittimillä, mikä mahdollistaa siistimmän työskentelyn.
SKIL Masters: ammattilaistyökalut ammattilaiskäyttöön
SKIL Masters tarjoaa kattavan työkaluvalikoiman, joka on suunniteltu erityisesti ammattimaiseen käyttöön. Kaikki alkoi vuonna 1924, kun SKILin perustaja keksi pyörösahan. SKILin legendaarinen ”Skilsaw” oli ensimmäinen lukuisista uraauurtavista keksinnöistä, joissa helppo ja tehokas käsiteltävyys on yhdistetty parhaaseen suorituskykyyn. Vankan rakenteensa, luotettavan suorituskykynsä ja kattavan toimituslaajuutensa ansiosta työkalu tarjoaa lyömätöntä vastinetta rahoillesi. Asiansa osaavat SKIL Masters -työkalut tekevät raskaasta työstä kevyttä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0-1000 |
| Pistokkeen tyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/17 (Round) |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Ottoteho | 600 W |
| Hiomapaperin koko, Velcro | 225 mm mm |
| Hiomapyörö Ø | 215 mm |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364063345 |
| Order Number | F0157520MA |
| Äänenpaine | 82 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Tärinäarvo | 1.4 m/s² |
| Ääniteho | 93 dB |
Pakkaus sisältää
- Tukeva kantolaukku
- Hiomapaperi (6x)
- Pölynimuriletku, 4 m
- Lisäkahva
- Pölynimuriliitäntä (3x)
- Ruuvinväännin
- Kuusioavain
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta































