Verkkovirtakäyttöinen porakone/ruuvinväännin (Energy Line)

Rajoitettu erä
- Porakone/ruuvinväännin: jatkuva virta, ei akkua, ei latausaikaa
- Kompakti, kevyt muotoilu ja 6 m:n pituinen johto optimaaliseen työskentelymukavuuteen
- Ympäristöystävällisempi kuin vastaavat akkukoneet
- 2-vaihteinen: suuri kierrosluku poraukseen ja suuri teho ruuvaustöihin
- 20-asentoinen VariTorque ruuvien kiinnittämiseen ja täydellinen lukitusasento poraukseen
- Säädettävä nopeus hellävaraiseen aloitukseen ja täydelliseen hallintaan
- Suunnanvaihto ruuvien kiinnitykseen ja irrotukseen
- 10 mm:n kaksoisholkkipikaistukka nopeaan ja helppoon tarvikkeiden vaihtoon
- Pehmustettu kahva ja ergonominen kahvan koko optimaaliseen mukavuuteen ja ergonomiaan
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Energy Line -sarjan verkkovirtakäyttöinen porakone/ruuvinväännin
SKIL 6221 porakone/ruuvinväännin on suunniteltu erityisesti SKIL Energy Line -sarjaa varten: hyvä teho, parempi ympäristölle ja paras työskentelyvapaus. Laitteessa on kaikki, mitä tarvitset: sen 6 metrin pituinen virtajohto takaa suuren liikkumavapauden ja puolimetallinen 10 mm:n kaksoisholkkipikaistukka vaivattoman tarvikkeiden vaihdon. Porakone/ruuvinvääntimen 20+1 VariTorque -kytkinasetus mahdollistaa tarkat poraukset. Kaksi mekaanista vaihdetta ja säädettävä nopeus takaavat monipuoliset käyttömahdollisuudet ja työkalun hallinnan.
”Energy Line”: hyvä teho, parempi ympäristölle ja paras työskentelyvapaus
SKIL ”Energy Line” -työkalujen teho on hyvä, ne ovat parempia ympäristölle ja tarjoavat parhaan työskentelyvapauden. Hyvä teho merkitsee sitä, että nämä työkalut suoriutuvat kaikista yleisistä kodin tee se itse -töistä. Ne ovat parempia ympäristölle alhaisen energiankulutuksensa, rajoitetun raaka-aineiden käytön sekä kompaktin ja kevyen rakenteensa ansiosta. Parhaan työskentelyvapauden takaa erityisen pitkä 6 tai 10 metrin virtajohto, joka yhdistää keskeytymättömän verkkovirran suureen liikkumavapauteen.
Kaksi mekaanista vaihdetta takaavat monipuolisemmat käyttömahdollisuudet kaikissa töissä
Kaksi mekaanista vaihdetta parantavat työkalun monipuolisuutta. Vaihde ”High speed” (suuri nopeus) tuottaa porauksessa tarvittavan suuren nopeuden ja vaihde ”Low speed” (alhainen nopeus) ruuvauksessa tarvittavan suuren tehon (esimerkiksi suuria ruuveja ruuvattaessa). Näillä ominaisuuksilla varustettuna löydät taatusti oikean ratkaisun joka työhön.
Nopea ja helppo tarvikkeiden vaihto
Porakone/ruuvinväännin on varustettu 10 mm:n kaksiotepikaistukalla nopeaan ja helppoon tarvikkeiden vaihtoon. Puolimetallinen istukka on vankkarakenteinen ja kestävä. 20+1 VariTorque -kytkinasetus mahdollistaa tarkan ruuvien kiinnittämisen, lisäksi se sisältää myös yhden asennon poraustöitä varten. Tämä porakone/ruuvinväännin tarjoaa oikean ratkaisun jokaiseen työhön.
Säädettävä nopeus takaa parhaan mahdollisen hallinnan
Työkalun säädettävä nopeus mahdollistaa tarkan porauksen ja ruuvauksen – voit säätää nopeutta kytkimen avulla ja pitää työkalun täydellisesti hallinnassa.
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Kovan liitoksen maks. vääntö | 38 Nm |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 0 - 400 / 1600 |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Istukkamalli | Double-sleeve keyless |
| Ruuvin kapasiteetti | 6 mm |
| Istukan kapasiteetti | 10 mm |
| Porausteho metItem attributeiin | 8 mm |
| Porausteho puuhun | 20 mm |
| Kytkinasetus | 20 + 1 |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Ottoteho | 0.9 A |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364067510 |
| Order Number | F0156221AA |
| Äänenpaine | 79 dB |
| Ääniteho | 90 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein poraus) | < 2.5 m/s² |
| Tärinäarvo (ruuvaus) | < 2.5 m/s² |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Johdon pituus | 6 m |
Pakkaus sisältää
- SKIL 6221 -porakone/ruuvinväännin
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































