Pistosaha

Rajoitettu erä
- Erittäin kompakti ja kevyt rakenne (vain 1,3 kg)
- Ihanteellinen pistosaha kaikkiin yleisimpiin kodin sahaustöihin
- ”Twistlock” terän vaihtoon ilman työkaluja sekä terän tiukkaan kiinnitykseen
- Jalkalevyn kulman säätöön ei tarvita avainta
- Jalkalevyä voidaan säätää jopa 45° vasemmalle tai oikealle tarkkojen vinoleikkausten suorittamiseksi
- Puhallintoiminto pitää sahauslinjan puhtaana ja helposti seurattavana
- Sisäänrakennettu pölynimuriliitäntä
- Mukava, suuri kytkin, jossa lukitusnuppi jatkuvaan käyttöön
- Sisältää 3 sahanterää
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Tuotteen kuvaus
Kompakti, kevyt pistosaha, jonka terän vaihto onnistuu ilman työkaluja
Vain 1,3 kg painava SKIL 4190 on erittäin kompakti ja kevyt pistosaha, joka soveltuu suorien ja kaarevien leikkausten tekemiseen erilaisiin materiaaleihin, kuten puuhun, metalliin, alumiiniin ja muoviin. Voimakas 400 W:n moottori on ihanteellinen useimpiin tee se itse -sahaustöihin. Tämän pistosahan suurin sahaussyvyys on 65 mm puuhun, mikä riittää useimmille laudoille, palkeille tms. Twistlock-järjestelmän ansiosta sahanterät on helppo vaihtaa ilman erityisiä työkaluja. Integroitu pölynimuriliitäntä takaa siistimmän työympäristön. Pistosahan mukana toimitetaan kolme sahanterää puulle.
Erittäin monipuolinen suoriin ja kaareviin leikkauksiin
Tämä pistosaha on erittäin monipuolinen: se soveltuu ihanteellisesti sekä suoraan että kaarteiden sahaukseen. Sitä voidaan käyttää laminaatin, lautojen, lankkujen, putkien yms. sahaukseen. Säädettävä jalkalevy mahdollistaa jopa 45°:n huullosten tekemisen vasemmalle tai oikealle. Työkaluja ei tarvita: kulman säätäminen onnistuu helposti avaamalla jalkalevyn alapuolella olevia siipiruuveja ja kiristämällä ne.
Terän vaihto ilman työkaluja ja terän tiukka kiinnitys
Tämä pistosaha on yhteensopiva kaikkien vakiomallisten, markkinoilta laajalti saatavana olevien T-varrellisten pistosahan terien kanssa . ”Twistlock”-järjestelmä mahdollistaa sahanterien helpon ja vaivattoman vaihdon ilman työkaluja tai avaimia. Sinun ei tarvitse kuin avata punainen ”Twistlock”-siipiruuvi terän irrottamiseksi. Sen jälkeen voit vain asettaa uuden terän paikalleen ja kiristää siipiruuvin jälleen.
Kätevät ominaisuudet parantavat työskentelymukavuutta
SKIL 4190 -pistosahassa on mukava, suuri lukitusnupilla varustettu kytkin, niin että sinun ei tarvitse pitää liipaisinta painettuna jatkuvassa käytössä. Kätevä puhallintoiminto takaa, että työstettävä kappale on selkeästi näkyvissä puhaltamalla pölyn pois sahauslinjalta. Pölynimuliitäntä, johon useimmat tavalliset pölynimurit sopivat suoraan, pitää työympäristön siistinä. SKIL 4190 toimitetaan tukevassa laukussa, toimitukseen sisältyy kolme puusahanterää: yksi hienoihin sahauksiin pehmeään puuhun, yksi keskikarkeisiin sahauksiin kovaan puuhun ja yksi kaareviin sahauksiin..
Tekniset tiedot
| Performance Level | LUOTETTAVA SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Iskunpituus | 18 mm |
| Sahaussyvyys metItem attributeiin | 4 mm |
| Sahaussyvyys alumiiniin | 10 mm |
| Jännite ja taajuus | 220-240V/50-60Hz |
| Virtalähde | Verkkovirta (johdollinen) |
| Sahaussyvyys puuhun | 65 mm |
| Terän nopeus | 3000 |
| Ottoteho | 400 W |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 3 vuoden takuu kotikäyttöön |
| EAN | 8710364078455 |
| Order Number | F0154190AA |
| Äänenpaine | 84 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 95 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein katkaisu) | 12.4 m/s² |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 11.9 m/s² |
| Paristot mukana | Ei |
| Paristot vaaditaan | Ei |
Pakkaus sisältää
- SKIL 4190 -pistosaha
- Sahanterä (hieno, puu)
- Sahanterä (keskikarkea, puu)
- Sahanterä (kaarteet, puu)
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta

































