Harjaton akkukulmahiomakone

Rajoitettu erä



- PWRASSIST™: USB-adapteri mahdollistaa mobiililaitteiden lataamisen tien päällä
- Automaattinen PWRJUMP™: lataa akun 0 prosentista 15 prosenttiin vain 5 minuutissa (4,0 Ah:n akku / 100 % 50 minuutissa)
- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Sivukahva VRS+-ominaisuudella: Ainutlaatuinen ja ylivertainen tärinänvaimennusjärjestelmä
- Pehmeä käynnistys ja vaiheittainen kiihdytys maksiminopeuteen, ei takapotkua
- Ylikuormitussuoja suojaa moottoria
- Uudelleenkäynnistymissuoja varmistaa, ettei työkalu käynnisty automaattisesti, kun akku asetetaan paikoilleen kytkimen ollessa on-asennossa
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Clic-järjestelmällä varustettu laikansuojus muutamassa sekunnissa säädettävissä jokaiseen työtilanteeseen sopivaksi
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Luistamaton, pehmeä kädensija takaa käyttömukavuuden
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

PWRJUMP™
Nopeampi akkujen latausaika vähentää keskeytyksiin kuluvaa aikaa. Lataa SKIL 20V Max PWRCORE 20™ -litiumioniakut nopeasti, niin pääset jatkamaan töitä hetkessä.
Tutustu PWRJUMP™PWRASSIST™
Sinun ei tarvitse rajoittaa SKIL-akkujasi SKIL-sähkötyökalujen käyttöön. PWRASSIST™-akku ja PWRASSIST™-USB-adapteri mahdollistavat puhelimien ja tablettien lataamisen missä tahansa.
Tutustu PWRASSIST™

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Hiiliharjaton akkukulmahiomakone, jossa on VRS+-sivukahva
20V Max 3930 kulmahiomakone 125 mm laikalla kuuluu SKIL XP Pro -sarjaan. Nämä työkalut tarjoavat poikkeuksellista suorituskykyä vaativiin projekteihin ja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V akkutyökalut, se toimii alan johtavalla PWRCORE 20™ -akkuteknologialla. SKIL 3930 on tehokas akkukäyttöinen kulmahiomakone, joka sopii erinomaisesti nopeisiin katkaisuihin ja vaivattomaan hiontaan. Se on varustettu VRS+ sivukahvalla, jossa on vastapaino, joka voi liikkua kaikkiin suuntiin. Tämä dynaaminen vaimennin vähentää tärinän absoluuttiseen minimiin. Ergonominen softgrip-muotoilu takaa lisämukavuuden työskentelyyn, ja tehtävästä riippuen sivukahva voidaan säätää kolmeen mukavaan asentoon. Digitaalinen harjaton moottori tarjoaa enemmän tehoa, paremman tehokkuuden ja jopa 10 kertaa pidemmän käyttöiän kuin vastaava harjallinen moottori. SKIL 3930:ssa on elektroninen pehmeä käynnistys asteittaiseen nousuun maksiminopeuteen ilman takapotkua. Clic-järjestelmän avulla suojuksen säätäminen onnistuu helposti առանց avainta, joten voit ohjata kipinät haluttuun suuntaan. Laikkojen vaihtaminen on helppoa kätevän karalukitusjärjestelmän ansiosta.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25% ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100% yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akun kapasiteetti | 4.0 Ah |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 8500 |
| Jännite | 20 V Max |
| Latausvirta | 6 A |
| Akkujen lukumäärä | 1 |
| Nettopaino ilman akkua | 1.88 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Laikan Ø maks. | 125 mm |
| Kara | M14 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863200495 |
| Order Number | AG1E3930DB |
| Karan halkaisija | 22 mm |
| Äänenpaine | 81.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 92.5 dB |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 3.9 m/s² |
| Latausaika | 0.83 h |
Pakkaus sisältää
- Hiiliharjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3930 ‑akkukulmahiomakone
- 4,0Ah:n ”PWRCORE 20™” ‑litiumioniakku (3104)
- 6,0A:n ”Auto PWRJUMP™” ‑laturi (3123)
- ”PWRASSIST™” langaton USB-latausadapteri (3162)
- Kantolaukku
- Laikansuojus
- Hiomalaikka
- ”VRS+” sivukahva
- Tarvikeavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































