Hiiliharjaton akkukulmahiomakone

Rajoitettu erä


- ACTIVECELL™: patentoitu älykäs akun ja työkalun yhteistoimintaratkaisu, joka takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun erinomaisen suojauksen
- Edistyksellisellä elektroniikalla varustettu hiiliharjattomien SKIL-työkalujen sarja tarjoaa ylivertaisen hinta-laatusuhteen
- Voimakas ”20V Max” (18 V) -akkukulmahiomakone helppoon ja tarkasti hallittuun hiontaan ja leikkaamiseen
- Elektroninen pehmeä käynnistystoiminto kiihdyttää moottorin vähitellen maksiminopeuteen ilman takapotkun vaaraa
- Ylikuormitussuoja suojaa moottoria
- Uudelleenkäynnistyssuoja estää työkalun automaattisen käynnistymisen, jos asennat akun paikalleen käynnistyskytkimen ollessa päälle kytketyssä asennossa
- Pehmustettu ja ohut kahva takaa miellyttävän käsittelyn ja parhaan mahdollisen hallinnan
- Clic-järjestelmällä varustetun laikansuojuksen voi säätää jokaiseen työtehtävään sopivaksi vain muutamassa sekunnissa
- Kolme sivukahvan asentoa takaavat hyvän otteen kaikissa töissä
- Karalukitus helpottaa tarvikkeiden vaihtoa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä, ei latauksen itsepurkautumista ja aina käyttövalmis
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Helppokäyttöinen akkukulmahiomakone
20V Max SKIL 3922 on tehokas, 115 mm:n hiomalaikkoja käyttävä akkukulmahiomakone. Tämä työkalu on ihanteellinen valinta helppoon ja tarkasti ohjattuun hiontaan ja leikkaamiseen pehmustettujen otepintojen ja ohuen kahvan ansiosta. Elektroninen pehmeä käynnistystoiminto parantaa käyttömukavuutta ja turvallisuutta, koska se kiihdyttää moottorin vähitellen maksiminopeuteen ilman takapotkun vaaraa. Clic-järjestelmän ansiosta voit säätää suojusta vaivattomasti ilman avainta. Suojuksen avulla saat ohjattua kipinät haluamaasi suuntaan. Sivukahvan voi säätää kolmeen eri asentoon suoritettavan työn mukaan. Kätevän karalukituksen ansiosta laikan vaihtaminen on uskomattoman helppoa. Uudelleenkäynnistyssuoja varmistaa, ettei työkalu käynnisty automaattisesti, kun asennat akun. Ylikuormitussuoja varmistaa työkalusi entistä pidemmän käyttöiän. SKIL 3922 CA:n toimitus ei sisällä akkua.
Edistyksellisellä elektroniikalla varustettu hiiliharjattomien SKIL-työkalujen sarja tarjoaa ylivertaisen hinta-laatusuhteen
SKIL tarjoaa kattavan valikoiman tehokkaita hiiliharjattomia sähkötyökaluja jokapäiväisiin tehtäviin. Markkinoiden huippumerkkien joukossa hiiliharjattomat työkalumme erottuvat edukseen ylivertaisella hinta-laatusuhteellaan. Ne tuottavat keskimäärin jopa 50 % suuremman tehon ja mahdollistavat tehtävien suorittamisen jopa 45 % nopeammin kuin tavanomaiset hiiliharjallisella moottorilla varustetut työkalut. Lisäksi hiiliharjattomat SKIL-moottorit ovat jopa 10 kertaa pitkäikäisempia tavanomaisiin moottoreihin verrattuna, mikä tekee niistä kustannuksia säästävän ja kestävää kehitystä edistävän valinnan.
Näiden hiiliharjattomien moottoreiden kestävyyttä heijastaa niille myönnettävä 5 vuoden pituinen työkalutakuu, mikä korostaa SKILin sitoutumista erinomaiseen laatuun. Ja mikä parasta, hiiliharjattomia SKIL-moottoreita ohjataan edistyksellisellä elektroniikalla, mikä parantaa suorituskykyä verrattuna lukuisiin muihin markkinoilla oleviin hiiliharjattomiin työkaluihin.
Hiiliharjaton: entistä nopeampi, voimakkaampi ja pikäikäisempi
”20V Max” (18 V) SKIL 3922 on varustettu edistyksellisellä moottorilla, joka on digitaalinen ja hiiliharjaton. Hiiliharjattomat moottorit eivät muodosta kitkaa, mikä parantaa tehokkuutta. Hiiliharjattomalla moottorilla varustetut työkalut ovat huomattavasti nopeampia ja tehokkaampia kuin vastaavan kokoiset hiiliharjalliset mallit. Hiiliharjaton moottori vähentää myös kulumista, mikä on toinen pitkän aikavälin etu. Lyhyesti sanottuna: hiiliharjattomat moottorit ovat nopeampia, tehokkaampia ja paljon pitkäikäisempiä kuin vastaavan kokoiset hiiliharjalliset moottorit.
Tekniset tiedot
| Performance Level | SUURI SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 10000 |
| Jännite ja taajuus | 20 |
| Laikan Ø maks. | 115 mm |
| Kara | M14 |
| Jännite | 20 V Max |
| Kapea takakahva | Ei |
| EAN | 4894863201850 |
| Order Number | AG1E3922CA |
| Karan halkaisija | 14 mm |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 91 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Tärinäarvo (pintahionta) | 9.31 m/s² |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3922 -akkukulmahiomakone
- Laikansuojus
- Katkaisusuojus
- Sivukahva
- Tarvikeavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































