”Brushless” -akkumonitoimityökalu

Rajoitettu erä



- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Pikavapautusvivun ansiosta lisävarusteiden vaihtaminen on nopeaa ja helppoa
- VRS+: Erinomainen tärinänvaimennus työskentelyn aikana
- Suuri 3,6 asteen kääntökulma mahdollistaa nopeamman leikkaamisen
- LED-valo varmistaa hyvän näkyvyyden työkohteeseen ja lisää työnteon mukavuutta huonoissa valaistusolosuhteissa
- Yleiskäyttöisen tarvikejärjestelmän ansiosta työkalussa voidaan käyttää lukuisia Starlock-perustarvikkeita ja OIS-tarvikkeita
- Portaaton nopeudensäätö mahdollistaa tarkan hallinnan
- Hyvä käyttömukavuus ja hallittavuus ergonomisen muotoilun ja pehmustetun kahvan ansiosta
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

VRS-tärinänvaimennus
SKILin keskittyminen tärinänvaimennukseen on johtanut moniin erilaisiin teknisiin ratkaisuihin, joista kaikista käytetään nimeä VRS (Vibration Reduction System).
Tutustu VRS-tärinänvaimennusACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Tehokas hiiliharjaton akkukäyttöinen monitoimityökalu erinomaisella tärinänvaimennusjärjestelmällä
20V Max (18V) SKIL 3650 on tehokas akkukäyttöinen monitoimityökalu ja osa SKIL XP Pro -sarjaa. Nämä työkalut tarjoavat erinomaisen suorituskyvyn vaativiin projekteihin ja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V Max akkutyökalut, tämä malli toimii alan johtavalla, edistyksellisellä PWRCORE 20™ akku- ja lataustekniikalla. Brushless SKIL 3650:ssa on laaja 3,6° värähtelykulma ja säädettävä nopeus parhaiden tulosten saavuttamiseksi eri materiaaleissa. Ainutlaatuinen VRS+ vähentää tärinän erittäin alhaiselle tasolle, joten voit työskennellä mukavasti pitkään. Leikkuupää on erotettu työkalun rungosta ja moottori on ympäröity vaahtoelementeillä, jotka vaimentavat liikettä. Digitaalinen hiiliharjaton moottori tarjoaa enemmän tehoa, paremman hyötysuhteen ja 10 kertaa pidemmän käyttöiän kuin vastaava hiiliharjallinen moottori. Vaihtamalla mukana toimitetut tarvikkeet voit käyttää tätä monitoimityökalua moniin DIY-töihin, kuten hiontaan, sahaamiseen ja leikkaamiseen. Tarvikkeiden vaihtaminen on helppoa pikavapautusvivun ansiosta. Työkalu on yhteensopiva yleisesti saatavilla olevien Starlock basic- ja OIS-tarvikkeiden kanssa, joten löydät aina oikean tarvikkeen työhösi. Hyvä näkyvyys työskentelyyn varmistetaan kaksois-LED-valon ansiosta. Lisäksi ergonominen muotoilu softgrip-pinnoitteella takaa lisämukavuutta työskentelyyn.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25% ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100% yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| LED valo | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863200501 |
| Order Number | MF1E3650CB |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 11000-17000 |
| Jännite | 20 V Max |
| Nettopaino ilman akkua | 1.1 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Värähtelykulma vasen/oikea | 3.6 ° |
| Äänenpaine | 86.5 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3.0 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 97.5 dB |
| Tärinäarvo (hionta) | < 2.5 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Hiiliharjaton SKIL 3650 Akkumonitoimityökalu
- Hiomapaperit (3x GR60, 3x GR120, 3x GR180)
- Hiomapohjalevy
- Segmenttisahanterä HCS
- Upotusleikkaussahanterä puulle ja muoville
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta




































