”Brushless” -akkupyörösaha

Rajoitettu erä



- PWRASSIST™: USB-adapteri mahdollistaa mobiililaitteiden lataamisen tien päällä
- Kaksipaikkainen automaattinen ”PWRJUMP™”: Lataa akut samanaikaisesti 0 prosentista 15 prosenttiin vain 5 minuutissa (4,0 Ah:n akku / 100 % 50 minuutissa)
- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Suuri maksimisahaussyvyys 66 mm 90 asteen kulmassa ja 47 mm 45 asteen kulmassa
- Erittäin pitkä käyttöaika (480 sahauskertaa yhdellä latauksella 4,0 Ah:n akuilla, 38x89 mm:n mäntypuuhun)
- Sähköjarru varmistaa mukavuuden ja nopeamman työnteon
- Alumiinitalla ja suojukset lisäävät tarkkuutta ja kestävyyttä
- Karalukitus helpottaa terän vaihtoa
- Turvakytkin estää käynnistymisen vahingossa
- Erikoissuuri 53 asteen viistekapasiteetti 45 asteen pikapysäytyksellä
- Ylivertainen ergonominen muotoilu takaa parhaan mahdollisen hallinnan ja ohjaamisen
- Säilytystila kiinnitysavaimelle
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kahdella 20V Max -akulla varustettu hiiliharjaton akkupyörösaha tuottaa 40V Max -suorituskyvyn
20V Max SKIL 3572 on hiiliharjaton akkukäyttöinen pyörösaha ja osa SKIL XP Pro -sarjaa. Nämä työkalut tarjoavat erinomaisen suorituskyvyn vaativiin projekteihin ja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V Max akkutyökalut, tämä malli toimii alan johtavalla, edistyksellisellä PWRCORE 20™ akku- ja lataustekniikalla. Brushless SKIL 3572 toimii jopa kahdella PWRCORE 20™ akulla, mikä tekee siitä erittäin tehokkaan 40V Max pyörösahan, jonka maksimi sahaussyvyys on vaikuttavat 66 mm. Jopa 480 sahausta yhdellä latauksella (4,0Ah akut, 38x89 mm mänty) tarjoaa myös erittäin pitkän käyttöajan. Digitaalinen hiiliharjaton moottori tarjoaa enemmän tehoa, paremman hyötysuhteen ja 10 kertaa pidemmän käyttöiän kuin vastaava hiiliharjallinen moottori. Sahanpuru ohjataan pois työalueelta etukahvan kautta, integroitu LED-valo valaisee sahauslinjan selkeästi ja erittäin ohut kovametalliterä mahdollistaa tarkan hienoleikkauksen. Lisäominaisuudet kuten pehmeä käynnistys, sähköinen jarru ja helppo työkaluton syvyyssäätö takaavat maksimaalisen käyttömukavuuden. Viisteen säätö maksimiin 53° on myös työkaluton ja integroitu pikapysäytys 45°:ssa helpottaa säätöä entisestään. Täysalumiiniset suojukset tekevät sahasta erityisen kestävän ja tukeva alumiinipohja varmistaa sahaustarkkuuden säilymisen ajan myötä. Yläosassa on ripustuskoukku työkalun nopeaan säilytykseen lähellä.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25% ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100% yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Nettopaino ilman akkua | 4.64 kg |
| Pistoketyyppi | Type C 2 Pin EU CEE 7/16 (Flat) |
| Sahanterän Ø | 184 mm |
| Sahaussyvyys 90° | 66 mm |
| Sahaussyvyys 45° | 47 mm |
| Akun kapasiteetti | 4.0 Ah |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Akkujen lukumäärä | 2 |
| Latausvirta | 6 A |
| Jännite | 2x20 V Max |
| Kuormittamaton nopeus (rpm) | 5300 |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite/taajuus (latauslaite) | 220-240V/50-60Hz |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| LED valo | Kyllä |
| EAN | 4894863200600 |
| Order Number | SW1E3572EA |
| Karan halkaisija | 16 mm |
| Äänenpaine | 101 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 109 dB |
| Poikkeama (K) | 3 dB |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 5.98 m/s² |
| Latausaika | 0.83 h |
Pakkaus sisältää
- Hiiliharjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3572 Akkupyörösaha
- 2kpl 4,0Ah:n ”PWRCORE 20™” ‑litiumioniakkua (3104)
- Kaksipaikkainen ”Auto PWRJUMP™” 6,0 A -laturi (3132)
- ”PWRASSIST™” langaton USB-latausadapteri (3162)
- Kantolaukku
- Kovametallikärkinen sahanterä (24hammasta, Ø 184mm, puulle)
- Suuntaisohjain
- Kuusioavain
- Pölynimuriliitäntä
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































