”Compact brushless” ‑akkupuukkosaha

Rajoitettu erä



- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Sopii hyvin moniin erilaisiin töihin, kuten putkien, palkkien ja oksien katkomiseen
- Pienikokoisella laitteella on helppo sahata myös pienissä tiloissa
- DUAL LED ‑valot esivalolla ja jälkihehkulla työkappaleen tehokkaaseen valaisuun
- Säädettävä nopeus takaa parhaat sahaustulokset erilaisiin materiaaleihin
- Nopea ja helppo terän vaihto työkaluttoman Clic-järjestelmän ansiosta
- Vastapaino (VRS) vähentää tärinää
- Suuri 25,4 mm:n iskunpituus nopeaan leikkaamiseen
- Sähköjarru varmistaa mukavuuden ja nopeamman työnteon
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Pehmustettu kahva varmistaa paremman ja mukavamman otteen
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

VRS-tärinänvaimennus
SKILin keskittyminen tärinänvaimennukseen on johtanut moniin erilaisiin teknisiin ratkaisuihin, joista kaikista käytetään nimeä VRS (Vibration Reduction System).
Tutustu VRS-tärinänvaimennusACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™


PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kompakti hiiliharjaton akkupuukkosaha DUAL LED -valoilla
20V Max 3475 -akkupuukkosaha kuuluu kompaktien ja hiiliharjattomien SKIL-työkalujen mallistoon. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat optimaalisen yhdistelmän korkeaa suorituskykyä, erinomaista kestävyyttä ja vertaansa vailla olevaa käyttömukavuutta. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V Max -akkutyökalut, tämä malli saa voimansa alan johtavasta ja edistyksellisestä PWRCORE 20™ -akku- ja laturiteknologiasta. Hiiliharjattoman SKIL 3475 -akkupuukkosahan säädettävä nopeus varmistaa parhaat tulokset mitä erilaisimpien materiaalien sahaustöissä. Paras työkalu moniin erilaisiin sahaustöihin, kuten putkien, palkkien ja oksien katkomiseen. Erittäin kompakti ja kevyt rakenne mahdollistaa ohjauksen vain yhdellä kädellä. Siksi laitetta on helppo hallita myös pään yläpuolella tai vaikeapääsyisissä kohteissa tehtävissä töissä. Pienestä koostaan huolimatta SKIL 3475 tarjoaa suuren 25,4 mm:n iskunpituuden, mikä mahdolllistaa erittäin tehokkaan sahaamisen. Kaksinkertainen vastapainojärjestelmä (VRS) minimoi tärinän. Digitaalinen hiiliharjaton moottori on entistä voimakkaampi ja tehokkaampi ja se tarjoaa kymmenen kertaa pidemmän käyttöiän hiiliharjalliseen moottoriin verrattuna. Työkohteen hyvän näkyvyyden takaavat DUAL LED -valot, joissa on ennakko- ja jälkivalaisutoiminto. Terien vaihto ei ole vielä koskaan ollut näin helppoa avaimettoman Clic-järjestelmän ansiosta. SKIL 3475 CA:n vakiovarustukseen kuuluu sahanterä puulle, sahanterä metallille ja sahanterä oksien leikkaamiseen. Akku ja laturi eivät sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | EDISTYNYT SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite | 20 V Max |
| Nettopaino ilman akkua | 1.8 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Terän nopeus | 0-3000 |
| Sahaussyvyys puuhun | 200 mm |
| Iskunpituus | 25.4 mm |
| Sahaussyvyys alumiiniin | 30 mm |
| Sahaussyvyys metItem attributeiin | 20 mm |
| Sahaussyvyys, metalliputket | 100 mm |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863200228 |
| Order Number | SW1E3475CA |
| Äänenpaine | 87 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 98 dB |
| Tärinäarvo (lastulevyn leikkaaminen) | 10.58 m/s² |
| Tärinätaso (puupalkkien leikkaaminen) | 8.46 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3475 ‑akkupuukkosaha
- Sahanterä (puulle)
- Sahanterä (metallille)
- Sahanterä (karsintaan)
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































