”Compact brushless” ‑akkupistosaha

Varastossa



- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Pienikokoinen ja kevyt työkalu on helppo hallita ja suunnata
- Ainutlaatuinen 360° LED ‑valo valaisee sahauslinjan hyvin ja varjottomasti
- Nopeudensäätö mahdollistaa eri materiaalien tarkan sahauksen
- Auto Speed ‑erikoisasetus takaa hallitun käynnistyksen; työkalu kiihtyy maksiminopeuteen automaattisesti ja vasta sahaustyön aloituksen jälkeen
- Terän irrottimen ansiosta terän voi vaihtaa yhdellä kädellä ilman avainta ja kuumaan terään koskemista
- Sähköjarru varmistaa mukavuuden ja nopeamman työnteon
- Heiluritoiminto kaikkiin töihin: sopii kaarisahaukseen / tarkkaan viimeistelyyn kuin myös täydellä nopeudella tehtävään suoralinjaiseen sahaukseen
- Erittäin kestävä alumiininen jalkalevy
- Jalkalevyä voidaan säätää jopa 45 astetta vasemmalle tai oikealle tarkkojen vinoleikkausten suorittamiseksi
- Puhallintoiminto pitää sahauslinjan puhtaana ja helposti seurattavana
- Sisältää liitännän pölynimurin liittämiseen tarvittaessa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Pehmustettu kahva varmistaa paremman ja mukavamman otteen
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
- Suoritukset


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Kompakti harjaton valikoima
Työskentely ahtaissa paikoissa, pään päällä tai pitkäkestoisesti ei ole enää ongelma SKILin kompaktin harjattoman valikoiman ansiosta. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat yhdistelmän suurta suorituskykyä, kestävyyttä ja ainutlaatuista mukavuutta.
Tutustu Kompakti harjaton valikoima

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Hiiliharjaton akkupistosaha, jossa on erittäin kompakti nuppikahva
20V Max 3440 -akkupistosaha kuuluu kompaktien ja hiiliharjattomien SKIL-työkalujen mallistoon. Nämä työkalut ovat erittäin kompakteja ja tarjoavat optimaalisen yhdistelmän korkeaa suorituskykyä, erinomaista kestävyyttä ja vertaansa vailla olevaa käyttömukavuutta. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V Max -akkutyökalut, tämä malli saa voimansa alan johtavasta ja edistyksellisestä PWRCORE 20™ -akku- ja laturiteknologiasta. Hiiliharjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3440 -akkupistosaha sopii erinomaisesti tarkkaan kaari- tai suoralinjaiseen sahaukseen. Äärimmäisen kompakti ja kevyt nuppikahva takaa optimaalisen hallinnan ja ohjauksen, mikä on erityisen suureksi eduksi sahattaessa ylösalaisessa asennossa. Digitaalinen hiiliharjaton moottori on entistä voimakkaampi ja tehokkaampi ja se tarjoaa kymmenen kertaa pidemmän käyttöiän hiiliharjalliseen moottoriin verrattuna. Työkohteen hyvä näkyvyys on taattu ainutlaatuisen 360° LED -valon ansiosta, joka valaisee sahauslinjan ilman varjoja. Nopeuden esivalittavan säädön ansiosta tämä pistosaha takaa erinomaiset tulokset mitä erilaisimpien materiaalien sahaustöissä. Tässä pistosahassa on myös erityinen Auto Speed -asetus, joka varmistaa tarkasti hallitun käynnistyksen. Työkalu kiihtyy maksiminopeuteen automaattisesti ja vasta sahaustyön aloituksen jälkeen. Terän poistotoiminnon ansiosta sinun ei tarvitse koskea kuumaan terää, kun vaihdat sen. Sähköjarru parantaa käyttömukavuutta ja työskentelynopeutta. Erittäin kestävää alumiinista valmistettua jalkalevyä on helppo säätää viistosahauksia varten. SKIL 3440 CA:n vakiovarustus sisältää yhden sahanterän puulle, yhden sahanterän metallille, yhden sahanterän kaarisahaukseen ja pölynimuriadapterin. Akku ja laturi eivät sisälly toimitukseen.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | EDISTYNYT SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Jännite | 20 V Max |
| Nettopaino ilman akkua | 1.5 kg |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Terän nopeus | 800-3500 |
| Sahaussyvyys puuhun | 135 mm |
| Iskunpituus | 23 mm |
| Sahaussyvyys alumiiniin | 20 mm |
| Sahaussyvyys metItem attributeiin | 10 mm |
| Heiluritoimintoasennot | 0,1,2,3 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Harjaton | Kyllä |
| LED valo | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863200181 |
| Order Number | SW1E3440CA |
| Äänenpaine | 87 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 3 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 98 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein katkaisu) | 6.08 m/s² |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 7.68 m/s² |
Pakkaus sisältää
- Harjattomalla moottorilla varustettu SKIL 3440 ‑akkupistosaha
- Sahanterä (puulle)
- Sahanterä (metallille)
- Sahanterä (kaareva)
- Pölynimuriliitäntä
- Kuusioavain
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta


































