Akkukäyttöinen pistosaha ”Brushless”




- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- LED-valo valaisee sahauslinjaa varmistaen hyvän näkyvyyden työkappaleeseen
- Heiluritoiminto kaikkiin töihin: sopii kaarisahaukseen / tarkkaan viimeistelyyn kuin myös täydellä nopeudella tehtävään suoralinjaiseen sahaukseen
- Nopeudensäätö mahdollistaa eri materiaalien tarkan sahauksen
- Nopea ja helppo terän vaihto työkaluttoman Clic-järjestelmän ansiosta
- Kytkin pölyn pois puhaltamiseen, jotta hyvä näkyvyys sahauslinjaan säilyy aina
- Jalkalevyn kulma ilman työkaluja säädettävissä 45 astetta vasemmalle tai oikealle viisteiden tarkkaan leikkaamiseen
- Sisältää liitännän pölynimurin liittämiseen tarvittaessa
- Laadukas alumiinialusta varmistaa erittäin tasaisen lopputuloksen
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kestävä ja harjattomalla moottorilla varustettu akkusähköhöylä erinomaisiin höyläystuloksiin
SKIL 3430 on 20V Max akkukäyttöinen pistosaha ja osa SKIL XP Pro -sarjaa. Nämä työkalut tarjoavat poikkeuksellista suorituskykyä vaativiin projekteihin ja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Kuten kaikki muut SKIL 20V Max -akkutyökalut, tämä malli toimii alan johtavalla PWRCORE 20™ -akku- ja latausteknologialla. Harjaton SKIL 3430 tarjoaa vaikuttavan 25 mm iskunpituuden, mikä tekee siitä erittäin sopivan tarkkoihin ja vaivattomiin kaareviin ja suoriin leikkauksiin. Harjaton moottori on nopeampi, tehokkaampi ja kestää 10 kertaa pidempään kuin vastaava hiiliharjallinen moottori. Hyvä näkyvyys työalueelle on taattu LED-valon ansiosta. Neliasentoinen heiluriliikevalitsin mahdollistaa aina oikean asetuksen valinnan työhön. Säädettävän nopeuden ansiosta saat parhaat tulokset eri materiaaleissa. Työkaluton Clic-järjestelmä mahdollistaa sahanterien helpon vaihdon ilman työkaluja. Muita käteviä ominaisuuksia ovat pölynpuhallin selkeän näkyvyyden takaamiseksi sekä työkaluton säädettävä pohjalevy viisteleikkauksille jopa 45°. Puhtaamman työympäristön takaamiseksi pölynimuri voidaan liittää adapterilla. Lisäksi ergonominen softgrip-muotoilu takaa mukavamman työskentelyn.
”PWRCORE 20™”: alan johtavaa edistyksellistä akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
”PWRCORE 20™” -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen ”KEEPCOOL™”-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25 % ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ”ACTIVCELL™”-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. ”PWRCORE 20™” -akut ja -laturit ovat 100 % yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL ”PWRCORE 20™” -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | AINUTLAATUINEN SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Iskunpituus | 25 mm |
| Heiluritoimintoasennot | 4 |
| Sahaussyvyys metItem attributeiin | 12 mm |
| Sahaussyvyys alumiiniin | 20 mm |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Jännite | 20 V Max |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Sahaussyvyys puuhun | 145 mm |
| Terän nopeus | 0-3000 |
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Nopeudensäätökytkin | Ei |
| LED valo | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863202932 |
| Order Number | SW1E3430CB |
| Äänenpaine | 86.4 dB |
| Melutason epävarmuus (K) | 5 dB |
| Värinän epävarmuus (K) | 1.5 m/s² |
| Ääniteho | 97.4 dB |
| Tärinäarvo (metItem attributein katkaisu) | 7.7 m/s² |
| Tärinäarvo (puun katkaisu) | 6.2 m/s² |
| Johdon pituus | 1.8 m |
| Batteries included | Kyllä |
| Batteries required | Kyllä |
Pakkaus sisältää
- SKIL 3430 hiiliharjaton akkupistosaha
- Sahanterä pehmeälle puulle
- Sahanterä metallille
- Sahanterä kaarisahaukseen puuhun
- Pölyimuriliitäntä
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta





































