Hiiliharjaton akkusekoituskone

Rajoitettu erä



- Digitaalinen hiiliharjaton moottori: entistä voimakkaampi ja tehokkaampi sekä kymmenen kertaa pidempi käyttöikä
- Kompakti sekoituskone monipuolisten materiaalien, kuten laastien, maalien ja liimojen, sekoitustöihin.
- Kahden käden ote ja pehmustettu kädensija takaavat mukavan työskentelyn ja optimaalisen hallinnan
- Elektroninen pehmeä käynnistys varmistaa täyden hallinnan
- Kestävä alumiininen vaihteistokotelo
- Nopeuden esivalinta mahdollistaa täsmällisen käynnistyksen ja eri materiaalien sekoittamisen sopivalla nopeudella
- Lukitusnuppi jatkuvaan sekoitukseen
- M14-työkaluliitäntä helpottaa vakiovarusteiden vaihtamista ja tehostaa voimansiirtoa
- Litiumioniteknologia: ei muisti-ilmiötä eikä varauksen itsetyhjenemistä ja aina valmis käyttöön
- Yleiskäyttöinen sekoitusvispilä eri materiaaleille sisältyy toimitukseen
- Yli 100 vuotta luotettavaa SKIL-laatua
- Arvosana 4,7/5 tähteä yli 500 asiakkaalta
- Tilaa ennen klo 17.00 = lähetetään tänään
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat
Vieritä kohtaan
- Tuotteen kuvaus
- Tekniset tiedot
- Arvostelut
- Asiakirjat


POIKKEUKSELLINEN SUORITUSKYKY VAATIVIIN PROJEKTEIHIN
SKIL XP Pro Series edustaa parasta, mitä SKIL:llä on tarjota, kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät viisaita valintoja.
Täydellisesti varustettu ottamaan vastaan vaativia projekteja missä tahansa kotiolosuhteissa.

KEEPCOOL™
Patentoitu KEEPCOOL™-teknologia estää akun ylikuumenemisen ja parantaa akun suorituskykyä..
Tutustu KEEPCOOL™Digitaaliset harjattomat moottorit
Uusin huipputekniikka on olennainen osa jokaista SKIL-työkalua. Kompaktit, digitaaliset harjattomat moottorimme antavat enemmän voimaa ja tehoa sekä pidemmän käyttöiän harjallisiin moottoreihin verrattuna.
Tutustu Digitaaliset harjattomat moottorit

ACTIVCELL™
Edistynyt LED-valomme, jossa on 2 tilaa – mukaan lukien taskulampputilan – ja automaattinen sammutus, varmistaa työkappaleen hyvän näkyvyyden.
Tutustu ACTIVCELL™

PWRCORE 20™ TEHOKAS JA SUORITUSKYKYINEN.
PWRCORE 20™ on täydellinen valinta monipuolisiin projekteihin. Tehokkaiden ja suorituskykyisten koneiden ansiosta suoriudut kaikista käsillä olevista tehtävistä helposti.
Tuotteen kuvaus
Kompakti ja hiiliharjaton akkusekoituskone, jota ohjataan molemmin käsin
20V Max 3171 -akkusekoituskone kuuluu edistykselliseen hiiliharjattomien SKIL-työkalujen mallistoon. Nämä työkalut takaavat erinomaisen suorituskyvyn, kestävyyden ja vertaansa vailla olevan käyttömukavuuden. Kuten kaikki muutkin SKIL 20V Max -akkutyökalut, tämä malli saa voimansa alan johtavasta, edistyksellisestä PWRCORE 20™ -akku- ja laturiteknologiasta. Digitaalinen hiiliharjaton moottori on voimakkaampi, tehokkaampi ja 10 kertaa pitkäikäisempi kuin vastaavan kokoinen hiiliharjallinen moottori.SKIL 3171 -sekoituskone on loistava valinta monipuolisten materiaalien, kuten laastien, maalien ja liimojen, sekoittamiseen. Sen kompakti ja kevyt runko mahdollistaa vaivattoman työskentelyn. Tämä molemmin käsin ohjattava, pehmustetulla kahvalla varustettu sekoituskone varmistaa tarkasti hallitun käytön. Elektroninen pehmeä käynnistystoiminto kiihdyttää kierrosluvun vähitellen maksiminopeuteen, mikä estää materiaalin roiskumisen ja varmistaa tasaisen sekoitustuloksen. Työkalun kestävyyden maksimoiseksi tämä sekoituskone on varustettu alumiinisella vaihteistokotelolla. Voit asettaa haluamasi nopeuden nopeudensäätöpyörällä. Tavanomaisten sekoitusvispilöiden vaihto ja asennus on vaivatonta standardin mukaisen M14-kiinnityksen ansiosta. SKIL 3171 CA:n mukana toimitetaan 120 mm:n yleiskäyttöinen sekoitusvispilä. Akku ja laturi eivät sisälly toimitukseen.
Alan johtavaa PWRCORE 20™ -akkuteknologiaa kaikkien SKIL ”20V Max” ‑työkalujen virransyöttöön
PWRCORE 20™ -järjestelmä koostuu alan johtavasta edistyksellistä akku- ja laturiteknologiasta sekä innovatiivisista toiminnoista, jotka ovat todella ainutlaatuisia, esim. patentoitu akkujen KEEPCOOL™-viilennysteknologia, joka pidentää käyttöaikaa jopa 25% ja kaksinkertaistaa akun käyttöiän. Patentoitu ACTIVECELL™-teknologia takaa maksimaalisen suorituskyvyn ja akun optimaalisen suojauksen. PWRCORE 20™ -akut ja -laturit ovat 100% yhteensopivia ja niitä voi käyttää joustavasti kaikissa SKIL PWRCORE 20™ -malliston sähkötyökaluissa ja puutarhatyökaluissa.
SKIL XP Pro Series
Rakennettu huippuosaamisen perinnölle vuodesta 1924 lähtien, SKIL XP Pro -sarja on kehitetty ammattilaisille, jotka tekevät fiksuja valintoja. Edustaen parasta, mitä SKIL tarjoaa, SKIL XP Pro -sarja yhdistää poikkeuksellisen suorituskyvyn, kestävyyden, ammattilaistason ominaisuudet ja kompaktin ergonomian. Täydellisesti varusteltu vaativiin projekteihin missä tahansa kotikäytössä.
Tekniset tiedot
| Performance Level | EDISTYNYT SUORITUSKYKY |
|---|---|
| Power Platform | PWRCORE20 |
| Nopeudensäätökytkin | Kyllä |
| Warranty | 5 vuoden laitetakuu kotikäyttöön, 1 vuoden laitetakuu ammattikäyttöön |
| EAN | 4894863202420 |
| Order Number | VA1E3171CA |
| Kapasiteetti | 120mm kg |
| Työkalun korkeus (mm) | 815 |
| Työkalun pituus (mm) | 365 |
| Työkalun leveys (mm) | 190 |
| Jännite (V) | 20 V |
| Tool Height (inch) | 32.09 |
| Tool Length (inch) | 14.37 |
| Tool Weight (lbs) | 6.61 |
| Tool Width (inch) | 7.48 |
| Max. Sekoituslavan halkaisija | 120 |
| Virtalähde | Akkukäyttöinen (johdoton) |
| Jännite | 20 V Max |
| Tuotesarja | XP Pro Series |
| Kaksi mekaanista nopeutta | Ei |
Pakkaus sisältää
- Hiiliharjaton SKIL 3171 -akkusekoituskone
- 120 mm:n yleissekoitusvarsi
- Avain (2x)
- Käyttöohje
Saatavilla olevat asiakirjat tästä työkalusta
































